Ereksiyon ürünleri - erektil fonksiyonun kalitesi nasıl iyileştirilir

Kereviz ile güçlü adam

Herkes bu problemle ilgileniyor. Vücudumuzun işleyişi doğru metabolizmaya dayanır. Erkek üreme sistemi bir istisna değildir. İşleyişi için bir diyete uymak ve gücü koruyan ve ereksiyonu artıran yiyecekler yemek gerekir. Web sitemizdeki bu makaleden erkeklerde hangi ürünlerin erektil işlevi iyileştirdiğini öğrenebilirsiniz.

İstikrarlı cinsel performans nasıl korunur

Metabolizma doğrudan genital hücrelerin yapımında, sperm sentezinde, seks hormonlarında rol oynar. Doğru metabolizma için dışarıdan beslenmeye ihtiyaç vardır. Gastrointestinal sistemde emildikten sonra gıda kan dolaşımına girer, vücutta asimile olur ve birçok biyokimyasal işlemden geçer. Sonuç:

 • besin proteinleri ayrı ayrı amino asitlere ayrılır; Amino asitlerden, küplerden olduğu gibi, yeni proteinler oluşur - hücreler için yapı malzemesi;
 • yağlar - seks hormonlarının sentezi için başlangıç ​​materyali;
 • karbonhidratlar - bir enerji kaynağı;
 • vitamin kompleksleri, makro ve mikro elementler metabolizmaya koenzimler olarak katılır - enzimlerin biyokimyasal reaksiyonları defalarca hızlandıran bileşenleri.

Bu süreçler, beyin bölgelerinden biri olan hipotalamusta bulunan merkezler tarafından düzenlenir. Bir kısmı proteinlerin, hormonların ve diğer maddelerin sentezinin işlevlerini ve diğer kısmı - enerjinin oluşumunu düzenler.

Bazı yiyecekler, bir erkeğin sertleşmesinin kalitesini iyileştirmede etkilidir. Merkezi sinir sisteminin (CNS) çalışmasını düzenleyen ürünler de vardır. Sağlıklı bir yaşam tarzının etkisini artırır. İyi yemek, tedavinin yerini, genellikle birçok yan etkisi olan modern ilaçlarla değiştirebilir.

Hayvansal ve bitkisel protein bakımından zengin besinler

Proteinler beslenmenin temelidir

Ereksiyon kalitesini artıran yiyecekler, öncelikle proteinli yiyecekleri içerir. Bunlar hem hayvansal hem de bitkisel protein açısından zengin yemeklerdir. Ancak daha fazla hayvansal protein olmalıdır: Tam bir dizi temel amino asit içerirler. Bitki proteini daha az esansiyel amino asit içerir, ancak spermatogenezi iyileştiren esansiyel olmayan temel amino asitleri içerir.

Yiyecek ne kadar çeşitli olursa, vücuda o kadar farklı besinler girecektir. Norm, hayvan ve bitki bileşenlerinin oranı 60: 40'tır. Yüksek fiziksel eforla bu oran 80: 20 olabilir.

Hayvan yemi

Hayvansal ve bitkisel proteinler, üreme organlarının işleyişi üzerinde olumlu etkisi olan bir madde kaynağıdır.

Et

Bazı et türleri (örneğin geyik eti) cinsel aktiviteyi artırmak için gerekli olan daha fazla içerik içerir. Et ayrıca kolesterol ve testosteron sentezi için gerekli yağları da içerir.

Kolesterol, testosteron üretimi için gerekli malzemedir. Metabolik süreçleri iyileştiren bu ajan, hayvansal kaynaklı gıdalarda bulunur. Taşıma araçları - lipoproteinler ile kan akımı ile hedefine taşınır.

Et, düşük ve çok düşük yoğunluklu lipoproteinler oluşturan doymuş yağ asitleri içerir - LDL ve VLDL. Bu, dolaşım sisteminin geçirgenliğini azaltan kolesterol plakları şeklinde kan damarlarının duvarlarında biriken kolesterolü kaybettiği için çok iyi bir "araç" değildir. Bu özellikle beyin ve kalp kası (miyokard) gibi organlar için geçerlidir - yeterli oksijene sahip değiller ve bu da doku ölümüne (iskemik inme, miyokard enfarktüsü) yol açabilir.

Bu nedenle, cinsel işlevi artırmak için bir erkeğin diyetinde yağsız haşlanmış veya haşlanmış et bulunmalıdır. Etin bir diğer özelliği de proteinin parçalanması sırasında toksik maddeler oluştuğu için fazlalığının zararlı olabilmesidir.

Yan ürünler, özellikle sığır eti de faydalıdır. Enzimlerin aktivasyonunda rol alan koenzim Q10 içerirler. Q10 eksikliğinin hormonlar ve sperm sentezi (spermatogenez) üzerinde olumsuz etkisi vardır. Ancak sakatat, ateroskleroz gibi bir hastalığın gelişmesine katkıda bulunan çok sayıda doymuş yağ asidi içerir. Bu nedenle kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Balık

Balık aynı zamanda sağlıklı hayvansal protein ve yağ kaynağıdır. Bu durumda:

 1. Balık vücut tarafından daha iyi emilir ve neredeyse hiç toksin oluşmaz. Aşırı balık yemek zordur.
 2. Balık yağı ayrıca kolesterol içerir. Balık yağında bulunan çoklu doymamış yağ asitleri (PUFA'lar), faydalı yüksek yoğunluklu lipoproteinler (HDL) üretir. Taşıma sırasında neredeyse hiç kolesterol kaybetmezler. Tüm kolesterol, testosteron sentezi ve diğer biyokimyasal süreçlerin avantajı için kullanılır. Hormonlar libido (libido) oluşturur, ereksiyon, sperm sentezinde ve boşalma (boşalma) sürecinde yer alır.
 3. Balık yağı, D vitamininin en aktif formu olan kolekalsiferol içerir. Testosteron sentezini uyarır ve cinsel işlev bozukluklarını ortadan kaldırır. Ayrıca çeşitli enzimlerin sentezinde rol alır ve üreme organlarının yaşlanma sürecini engeller.
 4. Somon ve diğer yağlı balıklar, cinsel işlevi destekleyen koenzim Q10 içerir.

Önemli: En sağlıklı olanlar yağlı deniz balığı (ton balığı gibi) ve balık yağıdır. Kızartma işlemi sırasında balığın olumlu özellikleri kaybolur, bu nedenle haşlama, haşlama veya fırında kullanmak daha iyidir.

İstiridyeler

Deniz Ürünleri

Bunlar en iyi ereksiyon ürünleridir. Gibi deniz ürünleri:

 1. İstiridye. Yeterince kolay sindirilebilir proteinler, az miktarda kolesterol, vitaminler (D3, A, B12) ve mineraller (iyot, çinko), koenzim Q'ya sahiptirler. İstiridye çok miktarda tirozin içerir - libido kalitesini artıran dopamin zevk hormonu elde etmek için başlangıç ​​materyali. İstiridye çiğ olarak yenir, limon suyu serpilir. Yararlı besinler hızla emilir ve testosteron seviyelerini yükseltir. Ünlü Casanova'nın düzenli olarak istiridye tükettiği ve cinsel dayanıklılığının korunmasını etkilediği söyleniyor.
 2. Karidesler. Tam bir dizi esansiyel amino asit, çok miktarda iyot, kalsiferol, retinol içerirler. Ancak karideslere fazla kapılmamalısınız: onlar "deniz süpürücüleridir", deniz suyundan toksin toplarlar.
 3. Kalamar. Yeterli bir vitamin ve mineral kompleksi olan esansiyel ve gerekli olmayan amino asitlerin kaynağıdırlar. Düzenli kullanımları cinsel aktiviteyi destekler.
 4. Işınlar. Büyük bir amino asit setine ek olarak, cinsel dayanıklılık seviyesini yükselten çok fazla çinko mevcuttur.
Yumurtalar

Yumurtalar

Bunlar erkekler için ereksiyonu iyileştiren ürünlerdir. Kolay sindirilebilir bir protein, koenzim Q10, D3, A, B12, B3 vitaminleri içerirler. Yumurta, hormonları destekleyen çinko ve fosfor içerir. Nikotinik asidin varlığı da kan damarlarını genişlettiği ve pelvik bölgede kan dolaşımını iyileştirdiği için önemlidir. Bu, metabolizmayı harekete geçirir, sperm sentezini uyarır, ereksiyonu iyileştirir ve spermin erken çıkmasını önleyebilir.

Çok fazla yumurta faydalı olmayacaktır. Günde bir yumurta veya 2-3 günde bir 2-3 yumurta yeterlidir. Tedarikçiye güven varsa çiğ yumurta tüketilebilir. Ancak salmonelloza yakalanma riski büyüktür, bu nedenle daha az yararlı değildir, ancak yumuşak haşlanmış yumurta yemek güvenlidir.

Bitki Yemi

Enerji açısından karbonhidratlar arasında 1. sırada. Sebzeler, emildiklerinde uzun süre eşit enerji potansiyelini koruyan karbonhidratlar içerir. Meyveler, özellikle tatlı olanlar, enerji patlamasını hızlı ancak kısa süreliğine artırabilen, kolay sindirilebilir karbonhidrat kaynağıdır.

Sebzeler

Cinsel Olarak Destekleyici Sebzelerin Listesi:

 1. Havuç ve şalgam. Bu yiyecekler çiğ yenebilir ve birlikte pişirilebilir. Kan damarlarının duvarlarını güçlendiren faydalı amino asitler, beta-karoten (retinolün bir öncüsü), askorbik asit ve rutin içerirler. Havuçta yeterince tokoferol var. Kahvaltı ve akşam yemeğinden sonra her gün bir kaşık bitkisel yağ ve bir kaşık bal ilavesiyle salata şeklinde aynı hacimde alınan 70-80 gr taze şalgam ve havuç alınır.
 2. Kereviz. Erkek üreme sisteminin tüm bağlarını güçlendiren, tüm vücutta tonik ve tonik etkisi olan eşsiz bir kök sebzedir. Bir bardak taze sıkılmış elma-havuç suyuna iki çay kaşığı kereviz suyu ekleyin ve sabahları kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına alın.
 3. Sebzeler, libido ve ereksiyonu uyaran maddeler içeren afrodizyaklardır:
  • yaban turpu - bu kök sebzesi, merkezi sinir sistemi üzerinde uyarıcı etkisi olan, kan damarlarını genişleten, libidoyu koruyan, ereksiyon süresini artıran uçucu yağlar içerir;
  • sarımsak ve soğan - uçucu yağlar, fitokitler içerir; anti-enflamatuar ve antiseptik özelliklere sahiptir; askorbik asit varlığı kan dolaşımını iyileştirir; mineraller sperm sentezinde rol oynar;
  • kara turp - uçucu yağlar, askorbik asit, tokoferol, beta-karoten kaynağı; hipotalamustaki değişim merkezlerini tonlar.
 4. Bahçe yeşillikleri:
  • maydanoz - etkili bitkilerden biri olarak kabul edilir, üreme sistemini güçlendirmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir; anti-stres maddesi apigenin içerir; maydanoz içeren günlük sebze salatalarının yenmesi tavsiye edilir;
  • dereotu - uçucu yağlar, çok çeşitli vitamin ve mineraller; cinsel ilişki süresini artırır ve erken boşalmayı bastırır; idrar söktürücü, antienflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir, bu da idrar organlarının iyileştirilmesine katkıda bulunur; tüm öğünlere doğranmış dereotu eklenebilir.

Meyveler ve meyveler

Herhangi bir meyve ve çilek ereksiyon için yararlı olan gıdalardır. Hızlı bir enerji kaynağı olan kolay sindirilebilir karbonhidratlar içerirler. Ancak erkek üreme sistemi üzerinde belirgin bir olumlu etkisi olan meyveler var. Bu:

 • Limon - fitocidler, C, P, PP, B1 vitaminleri, flavonoidler, organik asitler, uçucu yağlar, kumarin. Böyle bir bileşim vücudu, kan damarlarının duvarlarını güçlendirir, kan dolaşımını uyarır, kan pıhtılarının oluşumunu engeller, merkezi sinir sistemini normalleştirir, cinsel ilişki sırasında gücü ve dayanıklılığı korur. Çaya düzenli olarak limon eklenmesi tavsiye edilir, erkek sağlığını iyileştirmek için halk ilaçlarına da dahil edilir:
  • orta boy bir limonu doğrayın, üç yemek kaşığı doğranmış kuru kayısı ve fındık, aynı miktarda bal ekleyin; aç karnına yemeklerden yarım saat önce tatlı kaşığı kullanın.
 • Muzlar. Kompozisyon, yeterli miktarda basit şeker (fruktoz, glikoz) içerir - hızlı enerji kaynakları. Sevinç ve mutluluk hormonu olan serotonine dönüşen çok sayıda triptofan. Potasyum tüm düz kasların aktivitesini destekler - miyokard, prostat kanalları vb. Cinsel performansı iyileştirmek için insanlar günde üç muz yemelidir.
 • Kırmızı üzüm. Derisi, sperm üretimini uyaran basit karbonhidratlar ve resveratrol içerir. Düzenli olarak az miktarda üzüm tüketilmesi tavsiye edilir, bu da cinsel ilişki sırasında dayanıklılığın artmasına yardımcı olur.
 • Avokado. Normal metabolizmayı destekleyen ve ateroskleroz ve ilgili hastalıkların riskini azaltan amino asitler ve çoklu doymamış yağ asitleri (PUFA'lar) içerir. Avokado, haftada iki kez salata olarak yenir.
 • Karpuz. Bu büyük meyve, argininine dönüşen sitrülin içerir. İkincisi, bir vazodilatör, nitrik oksit oluşumunu teşvik eder. Kalp ve kan damarlarının çalışmasını harekete geçirir, ereksiyonu uyarır, antiinflamatuar, antiseptik etkiye sahiptir, cinsel ilişki süresini iyileştirir. Sezon boyunca karpuz içmek doğurganlığı önemli ölçüde artırabilir.
 • Kavun, merkezi sinir sistemi üzerinde normalleştirici bir etkiye sahip olan B grubu nörovitaminleri açısından zengindir. Kavun tohumları, prostat bezinin aktivitesini uyaran ve spermatogenezi iyileştirebilen çok miktarda çinko içerir. Antioksidan özelliklere sahip olan C ve E vitaminlerinin varlığı, üreme sistemini toksik serbest radikallerden arındırmaya yardımcı olur. Hem kavun etini hem de kurutulmuş (ancak kavrulmuş değil) tohumlarını kullanabilirsiniz.

Kuru Meyve

Kurutulmuş meyveler, çoğunlukla cinsel aktiviteyi artıran makro ve mikro elementler olmak üzere bir konsantre besin içerir. Kurutulmuş meyveler diabetes mellitusta kontrendikedir. Ereksiyonu iyileştirmek için en yararlı kurutulmuş meyveler şunları içerir:

 1. Kuru kayısı. Vitaminler, makro ve mikro elementler, basit karbonhidratlar içerir. Kuru kayısı, öğünler arasında günde üç kez iki ila üç şey ara öğün olarak kullanılabilir. Bu, yeterli bir enerji seviyesini koruyacak ve bir ereksiyonu etkinleştirecektir. Kurutulmuş meyve kompostosu daha az kullanışlı değildir.
 2. Kuru erik. Merkezi sinir sistemi üzerinde olumlu etkisi olan yüksek B vitamini içeriğindeki farklılıklar stresi azaltır. Organik asitler ve polifenoller, kan damarı duvarlarının esnekliğini ve erektil işlevi korumaya yardımcı olur. Hafif diüretik etki doku şişmesini hafifletir ve kan dolaşımını iyileştirir.İshal olma eğiliminiz varsa kuru erik dikkatli kullanılmalıdır.Salata olarak kullanabilirsiniz: ince kıyılmış kuru erik ve kuru kayısıları karıştırın, biraz bal ve limon suyu ekleyin, sabahları kahvaltıdan önce aç karnına alın.
 3. Tarihler. Çok miktarda vitamin ve mineral kan dolaşımını ve metabolizmayı iyileştirir, bu da üreme sisteminin durumunda bir iyileşmeye yol açar. En kolay yol, sabahları aç karnına 3-4 hurma yemektir. Bir ay sonra erkeklerin dayanıklılığında artış hissedilebilir.
 4. Şekil. Bir erkeğin cinsel aktivitesini makul bir seviyede tutabilen tam bir vitamin ve mineral kompleksi içerir. Sindirilebilirliği yüksek karbonhidratlar, yüksek enerji seviyeleri sağlar. Kuru incir öğün aralarında yenebilir veya salatalarda kullanılabilir.
küçük hindistan cevizi

Kabuklu yemişler ve tohumlar

Bunlar benzersiz bitkisel protein ve yağ kaynaklarıdır.

 1. Ceviz. Amino asitler, B3 vitaminleri (nikotin), E, ​​askorbik asit içerirler. Zengin bir mineral bileşimine sahiptir, metabolizmayı geliştirir. Erkek potansiyelini artırmak için günde 10 kuruyemiş yemek yeterlidir.
 2. Badem. Bu kuru yemiş amino asitler açısından zengindir, bu nedenle kısırlığın tedavisi için eşsiz bir çare. Tirozin (dopaminin zevk hormonu öncüsü) antidepresan ve anti-stres etkilerine sahiptir. İçerdiği çoklu doymamış yağ asitleri, ateroskleroz ve ilişkili kardiyovasküler hastalık riskini azaltır. 10-15 tane badem tanesi öğleden sonra atıştırması için iyidir.
 3. Küçük hindistan cevizi. Bunlar, merkezi sinir sistemini uyaran ve libidoyu artıran uçucu yağların yüksek içeriği için tutku afrodizyakları olarak adlandırılır. İnternetteki yorumlara göre, şarapta toz ceviz tozu erkek gücünü geri kazanmanın en iyi yoludur. Tek bir dozla bile ereksiyonu önemli ölçüde iyileştirir.Dikkat: Küçük hindistan cevizi halüsinojenler içerir.
 4. Kabak çekirdeği. B grubunun enerji vitaminleri, merkezi sinir sistemini uyarır, damarları canlandırır, bu da erektil fonksiyonun artmasına katkıda bulunur. E vitamini, doku yenilenmesini destekleyen bir antioksidandır. Günde 100 g soyulmuş tohum, erkek gücünü eski haline getirebilir.

Baharatlar

Baharatlar ayrıca erkeklerde ereksiyon kalitesini artırmak içinbaharatürünlerine de başvurur. Aşağıdaki bitkisel baharatlar özellikle etkilidir:

 • zerdeçal - anti-inflamatuar, antibakteriyel ve antitoksik etkilere sahiptir, cinsel organlardaki kan akışını iyileştirir, hormonları ve libidoyu geri yükler;
 • zencefil - pelvik organlarda artan kan akışı sağlar, sertleşmeyi sürdürür; Tüm cinsel temas bağlantılarını güçlendirmeye yardımcı olan testosteron üretimini uyarır;
 • karanfil - sakinleştirici ve anti-anksiyete etkisine sahiptir, stresi azaltır, nöroendokrin sistemi düzenler, bu da ereksiyon süresinin artmasına neden olur;
 • tarçın - kan damarlarını aktif olarak genişletir, kan dolaşımını iyileştirir, beyindeki sinir merkezlerinin çalışmasını ve tüm nöroendokrin sistemin çalışmasını uyarır, erkek potansiyelini artırır.

Ancak çok miktarda baharatın zararlı olabileceği unutulmamalıdır, bu nedenle her şey ölçülü yapılmalıdır.

Doğal Çay Takviyeleri

Siyah ve yeşil çayın erkek üreme sistemi üzerinde uyarıcı etkisi vardır. Çay katkı maddeleri bu etkiyi artırabilir ve içeceklere ek özellikler katabilir:

 • bal - hızlı bir enerji akışı ve diğer bileşenlerin kana emilmesini sağlayan yüksek konsantrasyonda basit karbonhidratlar içerir; zengin bir vitamin ve mineral kompleksi metabolizmayı aktive eder, spermatogenezi normalleştirir, arterlerin genişlemesini destekler ve damar duvarlarının tonunu geliştirerek ereksiyonu iyileştirir;
 • kekik - stres önleyici özelliklere sahiptir, hormonları normalleştirir, erken boşalmayı önler;
 • nane - yatıştırır, stresi azaltır; nane, kadın seks hormonlarının (fitoöstrojenler) bitki analoglarını içerir, ancak bir ila iki bardak nane çayı, bir erkek üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır;
 • ginseng - tonik etkiye sahiptir, cinsel aktiviteyi destekler, erken boşalmayı önler.

Çoğu doğal takviyenin adaptojenik özellikleri vardır - vücudun çeşitli çevresel etkilere karşı direncini artırma yeteneği.

Erkek gücünün hızlı uyarılması için yiyecek

Bir adam yaklaşan bir randevu için tereddüt ettiğinde, desteğe ihtiyacı vardır. Erkeklerin ereksiyonlarını hızla iyileştirmek için gün boyunca en iyi yiyecekleri tüketmeye çalışarak güven kazanılabilir:

 • canlı istiridye;
 • ballı ceviz veya badem;
 • limon suyu ile ince kıyılmış maydanoz;
 • ekşi krema ile ince kıyılmış dereotu;
 • kırmızı üzüm;
 • ballı kuru üzüm, kuru kayısı ve incir salatası;
 • karpuz;
 • çikolata veya kakao;
 • ginseng kökü çayı.

Her zaman ne yemeli

Bir erkeğin diyeti, gücü artırmak için her zaman en iyi ürünleri içermelidir:

 • et veya balık;
 • yumurtaları - günde bir yumurta;
 • peynir, ekşi krema, süzme peynir, yoğurt;
 • bitkisel yağ;
 • sebzeler;
 • karabuğday lapası, yulaf ezmesi, iri ekmek;
 • narenciye, elma, karpuz, kavun.
 • kurutulmuş meyvelerden yapılan atıştırmalıklar veya içecekler.

Ereksiyon, bir dizi birbirine bağlı bağlantıdan oluşan karmaşık bir fizyolojik mekanizmadır. Cinsel aktivitenin kesinti ve kısıtlama olmaksızın sürekli olarak stabil olması için, erkeklerin bir diyete uymaları ve ereksiyon için ürünleri tüketmeleri gerekir. Erkek sağlığını, spermatogenezi ve tam erektil fonksiyonu iyi desteklerler.