Gücü artıran ve azaltan ürünler

hangi ürünler erkeklerde gücü artırabilir

Bir erkeğin üreme sisteminin sağlığı ve cinsel işlevi, olumsuz faktörlerin etkilerine karşı çok hassastır. Çeşitli hastalıklar, çevrenin olumsuz etkileri, alkol tüketimi, uzun süreli ilaç kullanımı ve diğer nedenler gücün bozulmasına neden olabilir. Bunlardan biri zayıf formüle edilmiş bir diyettir.

Bir erkek ereksiyonun kötüleşmesinden endişe duyuyorsa, o zaman durumu ilaçlarla düzeltmeye hemen çalışmamalısınız. Diyet ve yaşam tarzı düzenlemelerinin yeterli olması mümkündür. Hangi ürünlerin etki için yararlı olduğunu ve cinsel yaşamda sorunlara neden olmamak için hangilerinin atılması gerektiğini düşünün.

Diyetle alımın erkek gücü üzerindeki etkileri

Bir insan yediği şeydir ve bu anlamda bir erkeğin gücü bir istisna değildir. Üreme sistemi organlarının sağlığını korumak için, erkek cinsiyet hormonlarının kararlı sentezi, düzgün beslenmek gerekir.

Diyet, vücudun ihtiyaç duyduğu tüm bileşiklerin düzenli olarak alınmasını sağlayacak şekilde formüle edilmelidir.

Her şeyden önce, bir erkeğin kararlı bir ereksiyon ve üreme fonksiyonunun korunması için proteine ​​ihtiyacı vardır. Protein bileşeninin yanı sıra sebze ve tahıllardan elde edilen kompleks karbonhidratlar günlük diyete dahil edilmelidir. Vücudun A, C, E vitaminlerine ve B grubu, çinko, selenyum, amino asitlere ihtiyacı vardır.

Düzgün bir şekilde organize edilmiş beslenme, sadece diyete gerekli maddeler setinin dahil edilmesi değil, aynı zamanda belirli gıda alım ve dağıtım kurallarına uyulmasıdır.

Diyetinizin faydalarını en üst düzeye çıkarmak için şu yönergeleri izleyin:

 • aşırı yemek yiyemezsiniz, bu obeziteye yol açar ve bu nedenle genel sağlık durumunu olumsuz yönde etkiler, çeşitli hastalıkların gelişmesine neden olur;
 • içme rejimini kontrol etmek (günde 1. 8-2 litre), şiddetli nem kaybı koşullarında sıvı alımını artırmak (yazın, bir buhar odasını ziyaret ederken önemli fiziksel eforla);
 • yemek yerken içmemelisiniz, bu sindirimde bozulmaya, gıdanın daha az üretken asimilasyonuna yol açar, bu da tüketilen yiyeceklerin faydalarını azalttığı anlamına gelir (yedikten 30-40 dakika sonra içemezsiniz);
 • ürün ne kadar az yoğun ve uzun süreli işleme tabi tutulursa, o kadar çok kullanışlı özellikleri koruyacaktır;
 • doğal, basit yiyecekler yemeniz, katkı maddeleri (koruyucular, tatlandırıcılar, tat arttırıcılar) içeren hazır yiyeceklerden kaçınmanız gerekir;
 • günlük rutine ve yiyecek alımına uymalısınız: aynı anda, kısa aralıklarla, küçük miktarlarda yemelisiniz.

Sağlıklı bir erkeğin beslenmesi

İktidarsızlıktan kaçınmak isteyen bir erkek için, uygun şekilde dengelenmiş bir diyet önemlidir. Erkeklik hormonu testosteron molekülünü oluşturmak için gerekli olan proteine ​​dayanmalıdır.

Yüksek testosteron seviyeleri, mükemmel gücün anahtarıdır. Bu nedenle, bir erkeğin günlük diyetinde et, yumurta, süt ürünleri ve balık bulunmalıdır.

Erkek sağlığı için gerekli olan diğer bileşikler bakımından zengin deniz ürünleri, en çok proteini içerir. Ayrıca haftada en az 2-3 kez diyette bulunmaları gerekir.

Testosteronun kararlı salgılanması için gerekli olan hayvansal kaynaklı proteindir, bu nedenle et sağlıklı bir insanın beslenmesinin temelidir.

Gücü korumak için doğru et ürünlerini seçmek gerekir. Günümüzde çoğu üretici hormonal takviyelerle hayvancılık yapmaktadır. Hayvanlar hızla kilo aldıklarından, bunun kar üzerinde büyük bir etkisi vardır, ancak bu tür üreticiler tüketicileri hiç düşünmezler.

Erkek gücü için böyle bir et yemek yıkıcıdır, çünkü içindeki hormonların büyük kısmı östrojenler ve onlara benzer maddelerle temsil edilir. Bu nedenle bir erkek sağlığına dikkat ediyor ve erkek gücünü korumak istiyorsa tükettiği etin kalitesine dikkat etmelidir.

Diyet, az yağlı etler tercih edilmektedir. Bunlar dana eti, dana bonfile, tavşan, kuzu eti ve kümes hayvanlarıdır. Et, fırınlama veya pilav gibi yumuşak bir şekilde pişirilmelidir.

Tuzlu su balığı, üreme sisteminin istikrarlı çalışması için gerekli birçok bileşiği içerir. Erkekler için en yararlı olanları alabalık, somon, pisi balığı ve levrekdir.

Deniz ürünleri ayrıca eser elementler, vitaminler ve yağ asitleri bakımından da zengindir. Bir erkek karides, istiridye, kalamar, midye yemeli.

İstediğiniz yumurtayı yiyebilirsiniz, ancak bıldırcın yumurtası beslenme açısından en yararlı olanıdır.

Protein bileşenine ek olarak, stabil testosteron üretimi ve erektil işlevi sürdürmek için her gün sebzeler, otlar ve meyveler masada olmalıdır.

Özellikle erkekler için kullanışlıdır:

 • yeşil sebzeler (ıspanak, roka, kereviz);
 • lahana (beyaz lahana, brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası), şalgam;
 • gece gölgesi (domates, patlıcan);
 • kabak, kabak;
 • avokado;
 • armut;
 • narenciye;
 • erik;
 • el bombaları;
 • ahududu;
 • kiraz.

Mümkün olduğunda, çiğ veya minimum ısıl işleme tabi tutulmuş sebzelerin tüketilmesi önerilir. Kaba bitki lifleri, liflerin bağırsak peristaltizmi üzerinde yararlı bir etkisi vardır. Gastrointestinal sistemin iyi motor aktivitesi, pelvik bölgede kan dolaşımını iyileştirir, yani üreme organlarının stabil işleyişini sürdürmeye yardımcı olur.

Kurutulmuş meyveler, kabuklu yemişler, kabak çekirdeği kuvvet için son derece faydalıdır. Uzun yıllar cinsel olarak aktif kalmak isteyen bir erkeğin diyetinde bulunmaları gerekir.

Bu ürünler büyük miktarda çinko, selenyum, vitaminler, folik asit ve etki için gerekli diğer maddeleri içerir.

Sertleşmeyi artıran içecekler

Sadece tüketilen yiyecekler değil, içecekler de gücü artırmaya yardımcı olabilir.

Erkekler için en kullanışlı olan:

 • kumis (kan dolaşımını uyarır, rahatlatıcı etkisi vardır);
 • nar suyu (hematopoez işlevini sürdürmek ve kan dolaşımını iyileştirmek için gereklidir);
 • kereviz ve maydanoz suyu (cinsel isteği artırma yeteneğine sahiptir, erektil işlevi iyileştirir);
 • zencefil kökü ve baldan yapılan bir içecek olan zencefil çayı (kan dolaşımını uyarır, üreme sisteminin işleyişini harekete geçirir).

Androloger uyarıyor: tatlar ve hazır yiyecekler etki gücü için bir tehdittir

Bazı yiyecek ve içeceklerin kullanımı potens için son derece zararlıdır ve diyetten mümkün olduğunca sınırlandırmak veya tamamen dışlamak için bunları kesinlikle bilmelisiniz.

Ne kadar sağlıklı yemek yerseniz yiyin, eğer diyet cinsel işlevi baskılayan yiyecekler içeriyorsa, doğru beslenmenin etkisi az olacaktır.

Gıda katkı maddeleri

Her şeyden önce, doğal gıda katkı maddeleri - tuz ve şeker - alımınızı sınırlandırmalısınız. Bu maddeler çok eski çağlardan beri çeşitli yemek, içecek, şekerleme ve unlu mamullere eklenmiştir, ancak zararsız olmaktan uzaktır. Elbette tuz ve şeker zehir değildir, ancak genel olarak vücuda ve özelde güce zarar vermemesi için tüketimleri kesinlikle normalleştirilmelidir.

Şeker, çayın veya kahvenin tadını iyileştirmek için eklenir, pişirme, sos, dondurma, reçel, meyve suyu üretiminde kullanılır. Aşırı şeker tüketimi, insülin ve kortizol üretiminin artmasına neden olur.

Bu hormonların fazlalığı androjenlerin, özellikle testosteronun aktivitesini olumsuz etkiler ve bu da potensi etkiler. Bu nedenle, vücuttaki şeker alımını önemli ölçüde sınırlamak gerekir.

Enerji kaynağı olan glikoz en iyi şekilde baldan, meyvelerden, meyvelerden elde edilir.

Birçok üründe şekerin bulunduğu unutulmamalıdır, bu nedenle satın almadan önce ürün etiketinde belirtilen bileşimi dikkatlice okumanız gerekir. Bu sadece tatlılar, gazlı içecekler (gerçekten korkunç bir şeker içeriğine sahiptirler), tatlılar, dondurma ve hamur işleri için geçerli değildir. Sos, mayonez, konserve yapımında şeker kullanılmaktadır.

Erkekler tuzu sever, bu vücudun bazı özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, izin verilen tuz normunun (günde 4 gram) aşılması, dolaşım sisteminin işleyişini olumsuz yönde etkiler. Bu, sodyum klorürün vücuttaki nemi tutma kabiliyetinden kaynaklanmaktadır.

Diyette aşırı miktarda tuz, dolaşımdaki kan hacminde bir artışa ve basınçta bir artışa neden olur. Bu da testosteron üretimini engeller ve sertleşme fonksiyonunu olumsuz etkiler.

Hazır yemekler

Yemek pişirme günümüzde çok büyük ve hızla büyüyen bir sektör. Bunun nedeni, yemek pişirmenin uzun bir iş olması ve herkesin kontrolü olmamasıdır. Yeniden ısıtmanız gereken hazır yiyecekleri satın almak çok daha kolaydır.

Yarı mamul ürünler, konserve yiyecekler, fast food, az ya da çok büyük yerleşim yerlerinde yaşayan çoğu insanın diyetinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ve bu gerçek, iktidarsızlıktan muzdarip erkeklerin sayısındaki artışla doğrudan ilgilidir.

Gerçek şu ki, "fast food" yapmak için çeşitli tatlar ve aromalar, trans yağlar, çok miktarda şeker ve tuz kullanılıyor. Yarı mamul ürünlerde ve fast food ürünlerinde herhangi bir faydası yoktur ancak çok sayıda zararlı sentetik bileşik vardır. Ayrıca fast food zinciri şirketleri, hormonlarla doldurulmuş etleri ve kimyasal gübre üzerinde yetiştirilen sebzeleri yemek pişirmek için kullanıyor. Bu, bu tür ürünlerin doğal ürünlerden çok daha ucuz olmasından kaynaklanmaktadır.

Potansa zararlı diğer yiyecek ve içecekler

İktidarsızlık riskini azaltmak için, bir erkek kahve alımını günde 1-2 fincanla sınırlamalıdır. Dahası, doğal kahve olmalı ve asil bir içecek gibi "davranan" ikame olmamalıdır.

Gerçek şu ki, kafein, testosteron antagonistleri olan stres hormonları adrenalin ve kortizol üretimini uyarıyor. Ayrıca kafein içeren içecek ve yiyecek alımınızı da sınırlamalısınız.

Güç ve alkole zarar verir. Birçok erkek, alkolün arzu uyandırdığına ve cinsel isteği artırdığına inanır. Alkol çok küçük miktarlarda tüketilirse bu doğrudur. Düzenli olarak içki içerseniz, bu, gücün önemli ölçüde zayıflamasına yol açar.

Etanol tüm organları ve sistemleri yok eden bir zehirdir, bu nedenle homeopatik dozlarda içmeli veya bu uyarıcıyı tamamen bırakmalısınız. Normu aşan uzun süreli alkol kullanımı, kalbin ve kan damarlarının çalışmasında erektil işlevi olumsuz yönde etkileyen bir bozulmaya yol açar.

Karaciğer ve endokrin sistemin disfonksiyonu, hormonal seviyelerde değişikliklere neden olur: testosteron salgılanması engellenir.

Ayrıca, iyi etki için, yağların, özellikle hayvansal kaynaklı, konserve balık ve et, sosis ve füme et, margarin, soya kullanımını sınırlamanız gerekir.

Hızlı İşlem Ürünleri

Bir erkek partnerine erkeksi bir güçle vurabileceğinden emin değilse, ancak aynı zamanda potens ile ilgili herhangi bir özel sorunu yoksa afrodizyaklar kurtarmaya gelecektir. Bu yüzden aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit'e, cinsel dürtü ve cinsel aktiviteyi artıran maddeler denir. Eski zamanlardan beri, insanlar libidoyu artıran, şehvetli zevkler yapma yeteneğini geliştiren ürünlere aşinadır.

Afrodizyaklar listesinde ilk sırada deniz ürünleri var. Çoklu doymamış yağ asitleri, selenyum, çinko bakımından zengindirler, bu nedenle ana erkeklik hormonu testosteronun yoğun üretimi için gereklidirler.

Kadın erkekleri uzun bir süredir, bir randevudan önce istiridye yemenin en iyisi olduğunu biliyordu. Günümüzde bu deniz canlıları oldukça pahalıdır, ancak midye, kerevit, karides ve mürekkep balıkları erkeksi yeteneklerine güven oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Deniz balığı aynı zamanda iyi bir afrodizyak olarak bilinir. Erkeklere her tür soğuk su balığını tüketmeleri tavsiye edilir, ancak buharda pişirilmiş veya haşlanmış uskumru ve pisi balığı özellikle yararlıdır.

Erkek gücünü artırmak için yararlı bir diğer ürün çikolatadır. Doğal, aromasız bitter çikolata yemek, zevk hormonlarının üretimini destekler, cinsel dürtüyü artırır ve dayanıklılığı artırır.

Erkeklerin gücünü artırmak için uzmanlar zencefil tüketmeyi tavsiye ediyor. Bu kök, vücuttaki kan dolaşımını artıran benzersiz bir kimyasal bileşime sahiptir.

Erektil işlevi sürdürmek için iyi kan dolaşımı şarttır. Erkeklik hormonlarının yoğun salgılanmasına katkıda bulunan gonadların çalışması aktive edilir. Zencefilin belirgin bir tadı vardır, et ve sebze yemeklerine baharatlı bir baharat olarak eklenebilir, ayrıca ondan sağlıklı ve lezzetli bir içecek hazırlayabilir.

Kuruyemişler cinsel enerjinizi yeniden doldurmanıza da yardımcı olabilir. Üreme sisteminin istikrarlı çalışması için günlük olarak tüketilmesi gerekir.

Kuruyemişler potens için yararlı olan çok miktarda madde içerir, bu nedenle bir erkeğin bir buluşmadan önce bir avuç yemesi yararlıdır.

Kuruyemişler potansiyel olarak alerjiktir ve dikkatle yenmelidir. Ek olarak, yüksek bir besin değerine sahiptirler, bu yüzden aşırıya kaçmamalısınız: erkek vücuduna gerekli bileşikleri sağlamak için günde bir avuç yeterlidir.

Çam fıstığı ve ceviz, erkek gücünü korumak için en faydalı olanlar olarak kabul edilir.

Cinsel güdünüzü artırmanın ve erkeksi gücünüzü güçlendirmenin bir başka yolu da bir randevudan önce baharatlı yiyecekler yemektir. Bu konuda en kullanışlı olanları kakule, nane, anason, tarçındır. Çeşitli yeşillikler de iyi bir etkiye sahiptir, maydanoz ve kereviz özellikle faydalıdır.

Aşk randevusu öncesi ideal tarih limon suyu ile tatlandırılmış deniz ürünleri veya baharat ve zencefil ile pişirilmiş yağsız et, avokado, taze sebzeler, meyveler ve bir avuç dolusu fındık olmalıdır.

Her zaman değil, ama çoğu zaman cinsel alandaki bir erkeğin sorunları sadece yaşam tarzını ve yeme davranışını değiştirerek çözülebilir. Üreme sisteminin istikrarlı çalışması için, vücuda gerekli tüm maddeleri tam olarak sağlayan dengeli bir diyet gereklidir.