Erkeklerde gücü artıran yiyecekler

gücü artırmak için gıda ürünleri

Erkeklerde gücü artıran yiyecekler çok çeşitlidir. Bunlar hem lezzetler hem de sıradan yemekler.

Erkek diyetinin ana prensibi, vücudun gerekli tüm eser elementleri alması için yiyecekleri birleştirmektir.

Çeşit ve Mod

Gücü artırmak için doğru beslenme çok önemlidir. Ancak bazı yiyeceklerin afrodizyak olduğunu görürseniz, bu onları büyük miktarlarda tüketmeniz gerektiği anlamına gelmez. Uygun güç seviyesini sağlayan iyi beslenme sisteminde, her sağlıklı gıdanın rolü vardır. Bu nedenle, kalıcı ereksiyonlar ve güçlü etki umuduyla lezzetleri fazla yememelisiniz.

Önce günlük diyetinizi düzenleyin. Zaman zaman sağlıklı besinler tüketmek yeterli olmuyor. Sağlıklı yiyecekleri ve malzemeleri birleştirin, böylece adam ihtiyaç duyduğu tüm besinleri alır. Sonuçta, diyetteki tüm eser elementler yeterliyse, ancak bazıları eksik olacaksa, erkek gücü yine de acı çekecektir.

Diyet de etki için önemlidir. Burada kurallar sağlıklı bir yaşam tarzının ilkelerinden farklı değildir. Sık sık yemelisin, ama yavaş yavaş. Daha sonra hücresel metabolizma ve sindirim sürekli olarak iyi durumda olacaktır. Ancak nadiren ve her seferinde gereğinden fazla olursa, vücutta durgun süreçler başlayacaktır. Bu, gücü dolaylı olarak etkileyebilir.

Obezite ve Potans

Eğer aşırı kiloluysanız ve güçle ilgili problemleriniz varsa - hap veya pahalı besin takviyeleri almak için acele etmeyin. Kilo vermeye değer olabilir. Sonuçta, fazla yağ dokusu erkek gücü için zararlıdır.

İlk olarak, yağ hücreleri testosteronu hızlı bir şekilde parçalar. Bu, obezitenin doğrudan erkek gücünü azalttığı anlamına gelir. Daha güçlü seks daha az aktif hale gelir, daha az seks ister, başarılar ve kadın sevgisi için çabalamayı bırakır. Çok belirgin bir aşırı kütle ile, güçte herhangi bir artıştan söz edilemez.

İkinci olarak, fazla yağ metabolik süreçleri bozar ve kan dolaşımını bozar. Bunun doğrudan bir sonucu prostat bezinin iltihabı olan prostatittir. Ve ayrıca penisin kılcal damarlarının kanla yetersiz dolması. Bu faktörler birlikte, hem genel olarak güç üzerinde hem de özel olarak bir ereksiyonun gücü üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahiptir.

Mikro elementler

gücü artırmak için meyve ve sebzeler

Bir erkeğin vücudunun normal çalışması için birçok farklı vitamin ve minerale ihtiyacı vardır. Bu özellikle üreme ve hormonal sistemler için geçerlidir. Erkek cinsiyet hormonu testosteron, bazı mikro besinler yeterli değilse, zayıf bir şekilde üretilecektir. Dokuların beslenmesi ve erkek üreme organlarının çalışması da zarar görecektir.

Erkek gücünü artıran eser elementleri listeleyelim:

 • Çinko.Bir erkeğin vücudunun testosteron üretimini artırmasını sağlayan bu maddedir. Çinko olmadan seks hormonlarının eksikliği başlar;
 • Chrome.Genital bölgedeki kan dolaşımını olumlu yönde etkiler. Ayrıca krom, prostatitin iyi bir şekilde önlenmesini sağlar;
 • Selenyum.Kardiyovasküler sistemin durumu üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Selenyumun pelvik bölgedeki kılcal damarlar üzerindeki etkisi özellikle belirgindir. Bu eser element ereksiyonu dengeler;
 • C VitaminiEnflamatuar süreçleri önlemede önemli olan bağışıklık sistemini güçlendirir. Erkek vücudunda testosteron seviyelerinde bir artışı teşvik eder;
 • E VitaminiGenital bölgedeki kan dolaşımını normalleştirir. Erkek üreme sisteminin iyi çalışmasını sağlar. Prostatta durgun süreçleri önlemeye yardımcı olur;
 • Vitamin BTestosteron sentezinde yardımcı ama önemli bir rol oynar. İyi bir libido seviyesi döndürür ve güçlü bir etki sağlar;
 • Yağ asitleri.Temel özelliklerinden biri kortizol sentezinin baskılanmasıdır. Bu hormon testosteronun antagonistlerinden biridir, seviyesini düşürür.

Yiyecek

Pek çok erkek, besinler açısından zengin sağlıklı bir diyet olmadan yapabileceklerine inanır. Bunun yerine, basitçe biraz, hatta bazen pahalı vitamin ve mineral kompleksi satın almayı tercih ederler.

Bu doğru mu? Pek sayılmaz. Bir yandan, bu tür ilaçlar bir adama bir nedenden ötürü almadığı bir iz element verebilir. Öte yandan monoton bir diyetle, en iyi vitaminleri kullanarak bile mikrobesin eksikliği yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu fonlar, her besinin sınırlı bir yüzdesini içerir ve günlük ihtiyacı karşılamak için her zaman yeterli değildir.

Ne yazık ki, vitamin ve mineral komplekslerinin saklama koşulları sıklıkla ihlal edilmektedir. Ve sonra pahalı haplar bir plasebodan başka bir şeye dönüşmeyecek. Ve bazı üreticiler başlangıçta gerekli kaliteyi sağlamayan ucuz hammaddeler kullanıyor. Ek olarak, tablet şeklinde vitaminler bir erkeğin vücudu tarafından sindirilir ve çok daha kötü bir şekilde emilir. Bu nedenle dengeli bir diyet tercih edilmelidir.

Somunlar

gücü artırmak için fındık yemek

Zengin doğal vitamin ve çinko, yağ asitleri kaynağı.

Herhangi bir ceviz türü gücü artırmak için yapacaktır. Sedir ve küçük hindistan cevizi diğerlerinden daha iyi etki eder. İkincisi saf haliyle tüketilemez, sadece bir baharattır.

Fındık, gücü güçlendirmek için birçok halk ilaçlarının tarifine dahil edilmiştir.

Deniz Ürünleri ve Balık

Popüler inanca göre, istiridyelerin etki gücü üzerinde mucizevi bir etkisi vardır. Bu, Orta Çağ'da, zengin bayanlar onları akşam yemeği için sipariş etmeyi sevdiklerinde zaten biliniyordu. Kocasının beslenmesiyle ilgili bu tür endişelerden dolayı, ondan güçlü bir tutku aldılar. İstiridye, vücuda enerji veren güçlü bir amino asit kaynağına sahiptir. Ancak, istismar edilmelerine gerek yoktur - biraz cıva içerirler. Bu ürünü daha sık değil, yedi günde bir yemek yeterlidir.

Ancak deniz ürünlerinin bir erkeğin gücü üzerinde nasıl olumlu bir etkisi olduğunu anlamak için pahalı istiridyelere para harcamak gerekli değildir. Diyetine kalamar, karides ve yengeç eklemeyi deneyin. Ayrıca gerekli amino asitleri ve eser elementleri büyük miktarlarda içerirler.

Deniz balıkları da çok faydalıdır. Bu özellikle diğer yağlı çeşitler olan pisi balığı ve uskumru için geçerlidir. Nehir balığı da besleyicidir, ancak eser elementler açısından o kadar zengin değildir.

Sebzeler ve meyveler

Bu besinler en doğal ve eksiksiz vitamin kaynaklarıdır. Ancak meyveler ve sebzeler, meyveler çeşitlilikte masada bulunmalıdır. Her birinde bir adam farklı iz elementler bulabilecektir.

Taze sıkılmış meyve suları çok faydalıdır. Vitamin seviyeleri için rekor sahibi aşağıdaki içecek olacak. Normal kabak suyu hazırlayın ve ardından biraz kereviz suyu ekleyin.

Yeşillerden ayrı ayrı bahsedilebilir. Bir demet maydanoz ve dereotu, en pahalı vitamin ve mineral kompleksi bile olsa, mükemmel bir ikame olacaktır.

Yağsız Et

Erkeklerde gücü artıran ürünleri listelerken et göz ardı edilemez. Gerçekten de, sulu bir biftek olmadan testosteron nedir? Ancak etin yağlı olmaması gerekir. Sığır eti veya tavuk en iyisidir.

Yanlış yemek

Erkekler için uygun bir diyette, aşağıdaki yiyecekler etki için hariç tutulur veya en aza indirilir:

 • Füme et ve balık.Erkek testislerin dokularını olumsuz etkiler. Sonuç olarak daha az testosteron üretmeye başlar;
 • Tatlı soda.Burada çok fazla şeker var, bu da bir erkeğin vücudundaki hormonları bozuyor. Ayrıca, bu tür içeceklerin kötüye kullanılması obezite riskini artırır;
 • Kafeinli içecekler.Ne yazık ki, burada açık yeşil çay bile var. Elbette, bazen bir fincan alabiliyorsunuz ama kesinlikle günde birden fazla değil;
 • Mısır, soya, soya ürünleri.Bu tür yiyecekler, östrojeni artırma ve testosteron sentezini azaltma eğilimindedir;
 • Mayalı hamur.Birincisi, vücut ağırlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. İkincisi, erkek endokrin sisteminin çalışması üzerinde kötü bir etkiye sahiptir.

Alkollü içecekler

alkollü içeceklerin etki gücü üzerindeki etkisi

Birçok erkek, alkolün yatakta kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bu, potansiyel için tehlikeli olan bir yanılsamadır.

Sonuçta, alkol üreme dahil tüm vücut sistemlerini etkiler. Testosteron sentezi azalır, merkezi sinir sistemi daha kötü çalışmaya başlar. Sonuç olarak, birçok erkek resme aşinadır: Bir restoranda çok içtim ve eve geldiğimde, gücün arzulanan çok şey bıraktığını gördüm.

Bira burada ayrı bir maddedir. Şerbetçiotu bir östrojen kaynağıdır. Ayrıca bira içecekleri diğer alkollere göre daha hızlı obeziteye neden olur.

Sporcu beslenmesi

Spor beslenme gücü artışı nasıl etkiler? Çoğu zaman, bu soru acemi vücut geliştiriciler veya spor salonlarına sadece genç ziyaretçiler tarafından sorulur. Spor beslenmesi farklı olabilir. Yani, bir vücut geliştirmeci "kurursa", gücü zarar görür. Sonuçta, sporcunun bu dönemdeki diyeti çok yetersiz olacaktır: esas olarak saf proteinler ve karbonhidratlar. Vücut geliştiricinin sinir sistemi de performansta bir düşüş yaşar. Bu, gücün psikolojik bileşeninin de acı çekeceği anlamına gelir.

Aynı zamanda, sporcu "kiloda" olduğunda, beslenmesi yeniden dengelenir. Bu, gücün hiç acı çekmeyeceği anlamına gelir. Ne yazık ki, en yüksek spor başarılarının olduğu dünyada, bu tür dengesizlikler önlenemez. Hayatınızı profesyonel spor dünyasına sıkı sıkıya bağlamayacaksanız, daha nazik bir diyet düşünün.

Birçok kişiyi ilgilendiren ayrı bir nokta da spor takviyeleridir. Bu, kazanları, proteinleri içerir. Şimdi BCAA satın almak moda oldu. Tüm bu yiyecekler saf haliyle sadece protein, amino asitler veya karbonhidratlardır. Gerekli maddeleri doğal yoldan tüketmek çok daha faydalı olacaktır. Sportpit, gücünüze zarar vermez ve onu yükseltmez.