Potansiyel nedir?

erkeklerde güç nedir

Bir erkeğin gücünün, yeteneklerinin kişileştirilmesi olduğunun farkına varmanın yanı sıra, kan dolaşımını artırır, vücudu güçlendirir ve tüm organların işleyişini olumlu yönde etkiler.

Erkek bedeninin olanakları

"Etki" terimi, "kuvvet" anlamına gelen Latince kelimeden gelir.

Aslında, aşağıdaki fenomen "etki" kavramı için geçerlidir:

 • gerçek ereksiyon;
 • penisi akıntı olmadan uzun süreli gerginlikte tutma yeteneği;
 • İstenilen dönemde tamamen meni verme yeteneği.

Erkeklerde zayıf etki, genellikle bu işlevlerden herhangi birini yerine getirememe ile karakterize edilir.

"Etki" terimi, yalnızca insana ve onun cinsel organlarına uygulanır. Kadın libido, tamamen farklı bir doğaya sahip olduğu için cinsel güce vurgu yapmaz.

Erkek bedeni, temel özellik bakımından dişiden farklıdır - yaşam boyunca cinsel ilişkiye girme biyolojik yeteneği, kadın libido sadece zamanla kaybolan arzu ile ifade edilir. Ancak yaşla birlikte bir erkek, yeteneklerini nasıl güçlendireceği ve üyeyi gençlikte olduğu gibi ayakta tutmak için ne yapması gerektiği ile daha çok ilgilenir.

Neleri etkiler?

Düşük etki, genellikle bir adamı çevreleyen çeşitli üçüncü taraf sorunlarının sonucudur:

  Psikolojik düzeyde
 1. depresyon. Zayıf etki, genellikle fiziksel aktivitenin azalabileceği bir erkeğin kompleksleri ve ıstıraplarından kaynaklanır;
 2. bir çiftte sık sık çatışmalar, anlaşmazlıklar ve seks yapma isteksizliği;
 3. çok aktif fiziksel çalışma. Erkeklerde cinsel güç doğrudan doğruya vücudunun yorgunluğuna bağlıdır. Belirli bir dinlenme süresinden sonra güç geri yüklenebilir;
 4. aşırı ahlaki aşırı yüklenme ve aşırı sorumluluk;
 5. fizyolojik problemler. Çeşitli kronik rahatsızlıklar nedeniyle etki gücü bozulabilir. Enflamasyon veya enfeksiyon özellikle tehlikeli olabilir. Bu durumda, bazı hastalıklar geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açtığı için acil önlemler alınmalıdır. Zayıf etki, diabetes mellitus, dolaşım bozuklukları, omurilik ve beyin ile ilgili sorunların bir sonucu olabilir;
 6. zihinsel bozukluklar, epilepsi, anksiyete bozuklukları;
 7. gıdanın erkek gücü üzerindeki etkisi
 8. yaralanmalar. Penis dahil çeşitli organlar zarar görürse cinsel aktiviteyi bozmak mümkün hale gelir. Yanıklar ve donma da tehlikelidir;
 9. dış faktörler. Bunlara sigara içmek, çok fazla içmek ve dengesiz beslenme dahildir. Tütün içmek, vasküler geçirgenliği önemli ölçüde azaltır, bu da kan dolaşımını bozar ve iktidarsızlığa neden olur. Alkol nedeniyle özellikle testosteron olmak üzere seks hormonlarının üretimi kesintiye uğrar. Yanlış beslenme, aşırı vücut ağırlığına yol açar, bunun sonucunda sadece fiziksel aktivite değil, aynı zamanda güç de ortadan kalkar.

Bir erkeğin gücünü etkileyen ana faktörlere ek olarak, küçük nedenler de vardır.

Bu genellikle uzun süreli cinsel perhiz, atmosferik basınçta güçlü dalgalanmalar, steroid ve bazı ilaçların kullanımı ve profesyonel sporlardır.

Terapi hakkında

Orta yaşlı erkeklerin çoğu, erkeklerde hangi doktorun gücü tedavi ettiğini merak ediyor. Ek olarak, 45 yaşına geldiğinde, insanlığın güçlü bir yarısının temsilcileri bu durumun önlenmesi konusunda endişelenmelidir. Bu, cinsel aktiviteyi uzun süre sürdürmenize ve aynı zamanda erkek gücünü kaybetmekten korkmamanıza izin verecektir.

Etki azaldığında, özellikle nedeni fizyolojik bir bozukluksa bir üroloğa danışmalısınız. Doktorlar - seks terapistleri de bu sorunun ortadan kaldırılmasında yer alır, ancak bu dar profil nadiren normal bir klinikte sunulur.

Doktor, gücün neden azaldığını ve erkek gücünün nasıl geri kazanılacağını belirleyecektir. Muayene, bulaşıcı süreçleri tanımlamak için bir kan testi yapılmasını, penisin görsel muayenesini, seminal sıvının örneklenmesini ve doğrudan organın kendisindeki patolojik süreçleri belirlemek için ultrasonu içerir.

erkeklerde güç nasıl geri kazanılır

Ortadan kaybolduysa, güçle nasıl başa çıkılacağı sorusuna cevap vermek kesinlikle imkansızdır. Bunun nedeni, bu sorunun çözümünün genellikle kapsamlı bir şekilde yürütülmesi ve çeşitli yöntemlerin kullanılmasını içermesidir.

Bir erkeğin vücudunda kronik hastalıkların olmaması durumunda, ürolog ilaç tedavisi önerir.

İlaçların ana etkisi, penisin içindeki damarları genişletmeye yöneliktir, bu da kan damarlarının geçirgenliğini arttırır ve kan akışını sağlar.

Kan akışını artıran ilaçların bir takım kontrendikasyonları vardır, bu nedenle sadece bir doktor belirli bir ilacı kullanmanın uygunluğunu belirleme ve bir dozaj yazma hakkına sahiptir.

İleri terapinin, gücün bağlı olduğu eylemlerle doğrudan bir bağlantısı vardır. Aktif ve aktif bir yaşam tarzı, vücudu güçlendirmenin ve cinsel aktiviteyi geliştirmenin en iyi yoludur. Aynı zamanda, penisin hızlı bir şekilde kaldırılması ve belirli bir süre çalışma koşulunun sağlanması için ilaçlar geçici bir önlemdir, kurtuluştur.

Güç için, diğer organların tam sağlığını sağlamak önemlidir.

Doğru beslenmeye ve kötü alışkanlıklardan kurtulmaya dikkat edin. Potansiyelin neden ortadan kalktığı sorusunun cevabı çoğu zaman yanlış çalışma ve dinlenme şekli ve zararlı ürünlerin kullanımıdır. Yiyeceklere kırmızı et ve balık şeklinde maksimum protein ekleyerek artan etki ve cinsel aktiviteyi artırmak mümkündür.

Geleneksel yöntemler

Geleneksel olmayan halk yöntemleri, gücü korumak ve geri yüklemek için etkili olabilir. Bununla birlikte, en doğal tariflerin herhangi birinin, hatta sağlık için tehlikeli olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle önce doktorunuza danışmalısınız.

Erkek cinsel isteğini geri kazandıracak ana tarifler ve doğal maddeler aşağıda sunulmuştur:

 1. kahve içmekmucizeler yaratır, erkeğe cinsel gücü döndürür. Ancak belirli bitkisel infüzyonlarla birlikte kullanılmalıdır. En yaygın seçenek, taze çekilmiş kahvenin bir kaşık limon otu ile kuru yaprak şeklinde karışımıdır. Karışım kaynar su ile dökülür ve bir süre kaynatılmadan ateşte tutulur. Geleneksel tıp, bu suyu cinsel temastan hemen önce içmeyi önerir. Erkeksi gücü hızla geri getirdiğine inanılıyor;
 2. ginseng.Bu bitki, zaman içinde test edilmiş doğal bir üründür. En az üç hafta yaşlanmayı gerektiren alkollü bir tentür şeklinde ve ayrıca normal kaynamış suda bir kaynatma şeklinde kullanılabilir. Ayrıca eczanelerin raflarında ginseng özüne dayalı hazır ürünler bulabilirsiniz;
 3. erkek gücünü geri kazanmak için halk ilaçları
 4. kekik.Bu bitkinin tentürü vücudun genel olarak güçlenmesine katkıda bulunur, erkeğin gücünü geri kazandırır ve kan dolaşımını dengeler. Et suyu hazırlamak zor değildir - çimenlerin üzerine kaynar su dökmek yeterlidir ve soğutulmuş süzülmüş bileşim sadece yemekten sonra tüketilmelidir;
 5. ısırgan otu.Planlanan aşk eyleminden yaklaşık bir saat önce 100 gr kurutulmuş yapraktan bir kaşık dolusu balla bir kaynatma yapın;
 6. deniz ürünleri.Bu yiyecek, hem erkek hem de dişi libido üzerinde eşit derecede olumlu etkiye sahip olduğu kanıtlanmış bir afrodizyaktır. Normal limon suyu ile tatlandırılmış midye, istiridye, karides ve kalamar çok faydalıdır. Ayrıca bu besinler iyot bakımından zengindir ve genel sağlık için iyidir;
 7. acı baharatlar ve fermente süt ürünleri.Bu ürünlerin etkinliği yüzyıllardır test edilmiştir. Bazı milletlerin temsilcilerine göre, diyette yaygın olan bu tür yiyecekler erkek gücünü uygun seviyede tutacaktır.

Önleme hakkında

Bildiğiniz gibi, herhangi bir hastalığı önlemek, daha ileri tedavisi ile uğraşmaktan çok daha kolaydır. Potansiyel bir istisna değildir. Modern üroloji ve seksopatoloji, kullanımı iktidarsızlığın olası gelişimini önleyecek çeşitli önleyici tedbirler sunar.

Genel önleyici tedbirler şunları içerir:

 1. erkek gücünü olumsuz etkileyen ve sonuçta kaybına yol açan kötü alışkanlıkların - sigara, alkol ve uyuşturucuların tamamen reddedilmesi. Gençliğin tadını çıkaran çoğu genç, cinsel güçlerine güveniyor. Ancak yaşla birlikte önemli ölçüde azalır ve bağımlılıklar sonucunda vücutta biriken toksinler buna katkıda bulunur;
 2. iyi fiziksel şekil doğrudan cinsel performansla ilgilidir. Düzenli günlük egzersiz ve aktif bir yaşam tarzı ile korunabilen kas tonusu ile desteklenir. Hareketsiz çalışma sırasında, vücutta kan durduğunda kas tonusunu kaybetmek özellikle tehlikelidir;
 3. gizli patolojilerden ve kronik hastalıklardan kurtulmak;
 4. ısıtılmış sandalyelerin, aşırı ısınmanın veya hipoterminin yanı sıra çok dar ve sıcak giysilerin reddedilmesi;
 5. dinlenme ve iş arasında makul bir denge.

Gücü korumak için, bir erkeğin sağlığına dikkat etmesi, fiziksel uygunluğunu kabul edilebilir bir seviyede tutması ve aktif bir yaşam tarzı sürdürmesi önemlidir, bu da onun cinsel alanda uzun süre sorunlardan kaçınmasına izin verecektir.