Erkeklerde gücü artırmak için vitaminler

gücü artırmak için hangi vitaminlere ihtiyaç vardır

Erkek gücünü artırmak için vitaminler, mevsimlik ve besleyici bileşenlerden oluşması gereken günlük diyette bulunabilir. Yaşlanma, yüksek stres veya sağlıksız yaşam tarzlarının bir sonucu olarak cinsel sorunlar ortaya çıktığında, besin takviyelerine dönmeye değer. Erkek gücü için hangi vitaminler cinsel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olur?

Kanadalı araştırmacılara göre, selenyum, çinko ve B vitaminleri yönünden zengin bir diyet, sperm sayısı ve kalitesi, hareketliliği, konsantrasyonu ve ilerleyen hareketleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir, bu nedenle yavruları planlayan veya güçle ilgili sorunları olan erkekler bunun bedelini ödemelidireksik vitamin ve minerallere özel dikkat.

Özellikle erkeğin cinsel durumu ve doğurganlığı için önemli olan mikro ve makro besinler sağlıklı besinler ile vücuda alınmalıdır. Doktorlar, 45 yaşın üzerindeki hastalar için diyet takviyeleri önermektedir. Ancak istisnalar vardır. Bir erkek çok stresli bir yaşam tarzına sahipse, sürekli strese maruz kalıyorsa, fiziksel olarak çok aktifse ve uzun bir hastalıktan iyileşiyorsa, eksiklik sentetik yollarla doldurulabilir.

Erkeklerde potens için vitamin kompleksi şunları içermelidir:

  • A, D, E, C vitaminleri;
  • B vitaminleri;
  • koenzim Q10;
  • folik asit;
  • çinko;
  • selenyum;
  • donanımı;
  • magnezyum.

Tabii ki, potens için vitaminler ve mineraller popüler hapların yerini tutmaz, bu nedenle hemen işe yaramayacaklar. Libido üzerindeki yararlı etkileri, sistematik ve uzun süreli kullanımla görülebilir. Sadece gücü değil, tüm vücut üzerindeki yararlı etkilerini görmek için biraz sabra ihtiyacınız var.

Vitamin A, L-arginin, çinko, selenyum

gücü artırmak için vitamin alma kuralları

A vitamini, düzgün üreme için gereklidir. Eksikliği sadece genetik materyali zayıflatmakla kalmaz, aynı zamanda erkek cinsiyet hormonlarının üretimini de olumsuz etkiler. Balık, yumurta, süt ürünleri ve yeşil sebzeler A vitamini açısından zengindir.

Güç için vitamin ve mineral kompleksi, sperm hareketliliğini artıran ve ereksiyonu artıran L-arginin içerir. Her erkekte cinsel performansı sürdürmek için çinko gereklidir. Ancak selenyum, spermin oluşumunda ve olgunlaşmasında rol oynar.

Erkeklerde etki için D vitamini

Bazı araştırmalara göre bu vitaminin eksikliği, erektil disfonksiyon riskini% 40'a varan oranlarda artırır ve testosteron üretimindeki azalmanın sebebidir. Ek olarak, D vitamini eksikliği, nitrik oksidi azaltan serbest radikallerin üretiminde artışa neden olur. İkincisi, bildiğiniz gibi, ereksiyon işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için gereklidir. Ayrıca D vitamini eksikliği prostat kanseri riskini artırır ve kalp fonksiyonunu olumsuz etkiler.

D Vitamini Nerede Bulunur? Her şeyden önce vücutta ultraviyole ışınlarının etkisi altında üretilir. Güneşin erkekler üzerindeki etkilerini inceleyen İsviçreli bilim adamlarına göre, daha güçlü seks, yılın en güneşli ayı olan Ağustos ayında en yüksek testosteron seviyelerine sahip. Bu nedenle diğer aylarda özellikle sonbahar ve kış aylarında D vitamini takviyesi ve zengin besinler almaları gerekir. Deniz balıklarından (özellikle Norveç morinası), yumurtalardan, süt ürünlerinden bahsediyoruz.

Erkek gücü için B vitaminleri

Güç için B vitaminleri

B1 (tiamin), B2 (riboflavin) ve B3 (niasin) vitaminleri de güç için iyi doğal takviyelerdir. Tiamin, seks hormonlarının üretimini uyarır, bu nedenle bir eksiklik kısırlığa ve testis fonksiyon bozukluğuna yol açabilir. Optimal riboflavin miktarı sayesinde, ereksiyondan sorumlu sinir uyarıları doğru bir şekilde iletilir. Niasin, kan damarlarının durumu ve sinir sisteminin düzgün çalışmasıyla ilgilenir.

Çoğu B1 vitamini, tam tahıllar, kuşkonmaz, bezelye, fasulye, fındık, balık, karaciğer ve domuz etinde bulunur. B2 vitamini açısından zengin, az yağlı peynir, süt, karaciğer, badem, brokoli, muz ve tam tahıllardır. Fındık, kepekli tahıllar, balık, yağsız et ve süt ürünleri B3 vitamini bakımından yüksektir.

Erkeklerde etki için C Vitaminleri

Düşük C vitamini seviyeleri erkek kısırlığının nedeni olabilir, çünkü bir eksiklik spermin genetik materyalini olumsuz etkileyerek DNA'larına zarar verir. En fazla C vitamini miktarı maydanoz, biber, Brüksel lahanası, brokoli, lahana, havuç, pancar, patates, kuşburnu, karnabahar, ıspanak, hindiba, fasulye, turp, elma, armut, erik, ceviz, yaprak gibi besinlerde bulunur. marul, domates, kuş üzümü, çilek, kivi, greyfurt, limon, portakal, bektaşi üzümü, ahududu, muz.

E Vitamini ve Erkek Sağlığı

Cinsiyet hormonlarının iyi bir sentezini sağlamak için E vitamini yönünden zengin besinler yemeyi unutmayın. Antioksidan özellikleri sayesinde erkeğin gençliğini ve sağlığını korumaya yardımcı olur. E vitamini, B vitaminlerinin yanı sıra A ve C, selenyum, fosfor, doymamış yağ asitlerinin daha iyi emilmesini sağlar.

gücü artırmak için ürünlerdeki vitaminler

Günlük E vitamini alımı kişinin yaşına ve cinsiyetine bağlıdır. Erkekler için 10 mg ve 75 yaşın üzerindeki yaşlılar için - 20-50 mg. E vitamini eksikliği semptomları esas olarak yağ emilimi bozulmuş hastalarda, ayrıca kistik fibroz ve çölyak hastalığında ortaya çıkar.

E Vitamini fındık, tahıl, yağlı balık ve tereyağında bulunur. Ancak en çok fındık, ayçekirdeği, kabak çekirdeği ve bademde bulunur.

İdeal olarak, tüm vitamin ve mineraller günlük diyetten gelmelidir. Ancak 45 yaşına geldikten sonra, eksikliğin erkekler için hazır vitamin ve mineral kompleksleri ile doldurulması önerilir.

Sentetik vitaminler, bir erkek şiddetli stres altındaysa, iyileşme dönemi geçiriyorsa ve çok yoğun fiziksel eforla karşı karşıya kalıyorsa daha erken kullanılabilir. Bununla birlikte, ilaç seçerken, kompozisyonlarını her zaman dikkatlice kontrol etmeniz gerektiği unutulmamalıdır. Hazır, uygun şekilde formüle edilmiş kompleksler, bireysel vitaminlerden daha iyi çalışır.