Erkeklerde cinsel uyarılma sırasında akıntı nedir?

erkeklerde uyarılma sırasında yağlama nedir

Erkeklerin cinsel uyarılma sırasında fark ettiği üretradan boşalma normal bir fizyolojik fenomendir. Penisin mukoza zarlarını nemlendirmek doğanın kendisi tarafından sağlanır. Ancak ereksiyon sırasında akıntının rengine dikkat etmek önemlidir. Şeffaflarsa, bu bir sağlık göstergesi olarak kabul edilir. Bu durumda renk ve tutarlılıkta bir değişiklik olması ve ağrının ortaya çıkması durumunda patolojik değişiklikler ve enfeksiyonların varlığından bahsetmek zorundayız.

Genitoüriner sistemin sağlık durumu, dış akıntı belirtileri ile değerlendirilebilir. Özelliklerindeki ilk değişiklik, vücutta meydana gelen patolojik süreçlerin derecesini belirler. Bir adam tüm işaretleri kendi başına belirleyebilir ve zamanında tıbbi yardım isteyebilir.

Genel özellikler

Erkeklerdeki tahsisler farklıdır ve bireysel özelliklere bağlıdır. Bazıları için bol miktarda bulunurlar ve düzenli olarak ortaya çıkarlar, diğerleri için ise azdırlar veya hiç fark edilmezler. Her halükarda, bir erkek sağlıklıysa, uyarıldığında penisten berrak bir sıvı salınır, bu kesinlikle normaldir ve herhangi bir anormallik belirtisi değildir.

Bir ereksiyon salgısının tıbbi adı üretorhaldir. Cinsel ilişki başlamadan önce veya boşalmadan hemen önce üretral kanaldan çıkan sıvıya ön ejakülat denir. Bu mukus gerekli işlevi yerine getirir - vajinadaki sperm için zararlı olan asidik ortamı nötralize eder. Bu, yumurtanın döllenmesi için gerekli ortamı hazırlar.

Ön ejakülat aktif sperm içerir ve sığ penetrasyondan sonra bile yumurta döllenebilir.

erkeklerde uyarıldığında doğal akıntı

Salgı sıvısının salgılanması sadece cinsel ilişkiden önce değil, sabahları da testosteron düzeyindeki artışla (erkek seks hormonu) ilişkili olarak ortaya çıkar. Kendiliğinden boşalma veya emisyon, çoğunlukla ergenlerde ve uzun süredir seks yapmamış erkeklerde görülür.

Erkeklerde bağırsak hareketi sırasında hafif şeffaf akıntı ortaya çıkar. Bu fenomen, defekasyon prostatore olarak adlandırılır ve karın kaslarının kuvvetli gerginliği nedeniyle oluşur.

Vücudun doğal salgıları:

 • smegma- sürekli üretilen, sünnet derisinin altında lokalize olan yağ bezlerinin bir ürünü. Hijyen prosedürleri sırasında yıkanır, aksi takdirde aşırı birikimi, enflamatuar süreçleri tetikleyen patojenik mikrofloranın gelişimi için uygun bir ortam haline gelir;
 • sperm- cinsiyet bezleri tarafından üretilen spermlerden oluşur. Cinsel salıverme sırasında boşalma sırasında öne çıkmaya başlar. Ejakülat beyaz, viskoz ve kalındır. İlişki sırasında boşalmanın olmaması veya tersine, herhangi bir etki olmaksızın spontan spontan semen akışı, genitoüriner organların hastalıklarını gösterir.

Patolojik deşarj

Erkek üreme sistemi karmaşık bir mekanizmadır ve önemli bir kısmı ereksiyon sırasında akıntıdır ve bu da fizyolojik ve patolojik olmak üzere iki türe ayrılır. İlki norm olarak kabul edilirse ve hastanın tıbbi müdahaleye ihtiyacı yoksa, ikincisi geri dönüşü olmayan sonuçlardan kaçınmak için yakın ilgi ve acil önlemler gerektirir.

Patolojik nitelikteki tahsisler bulaşıcı kökenlidir ve bulaşıcı değildir. İlki, cinsel yolla bulaşan hastalıklar (STD'ler) tarafından tetiklenen spesifik olanlara ve zararlı mikroorganizmalara ve bakterilere maruz kaldığında ortaya çıkan spesifik olmayanlara bölünmüştür. Bunlar arasında klamidya, ureaplasma candidiasis, herpes ve diğerleri bulunur.

Bulaşıcı olmayan nedenler arasında alerjiler, üretral kanalın mukoza zarında travma ve kimyasallara maruz kalma sonucu üreterin daralması yer alır.

erkeklerde heyecanlandığında patolojik akıntı

Bu tür üretral akıntı sabit bir frekansta ortaya çıkar ve aşağıdaki şekillerde farklılık gösterir:

 • hacmi - çok veya damla damla;
 • dış belirtiler - renk beyazımsı bir gölgeden kirli sarı veya yeşilimsi bir renk arasında değişir; şeffaflık yerine bulanıklaşırlar;
 • safsızlıklar - kan izleri, cerahatli lekeler, mukus pıhtıları;
 • tutarlılığı - sıvılaştırılmış veya tersine çok kalın;
 • koku - hoş olmayan çürük veya ekşi.

Erkek bağışıklık sisteminin durumuna, mevcut hastalıklara ve bulaşıcı etken türüne bağlı olarak, salgılar farklı olacak ve bu da onların doğasını belirlemeye yardımcı olacaktır.

Beyaz vurgu

Erkeklerde beyaz akıntının ana nedeni, aşağıdaki semptomlarla karakterize kandidi üretrittir:

 1. üretra kaynaklı ekşi maya benzeri koku;
 2. penisin başını örten
 3. leucorrhoea kıvrık kıvamda;
 4. kasıkta ve genital gövdede kaşıntı ile birlikte ağrı;
 5. idrara çıkma sırasında akıntı;
 6. kırmızı lekeler şeklinde
 7. tahriş;
 8. İlişki sırasında
 9. rezi.

Belirtilen akıntı mikoplazmoz, üreaplazmoz ve kronik prostatitte görülebilmektedir, bunlar yanlış tuvalete gitme dürtüsü, tam boşaltılamama, buna eşlik eden yanma, azalmış libido ve potens ile karakterize edilir.

Prostattaki ileri düzeyde iltihaplanma, çoğunlukla sadece cinsel bozuklukların değil, aynı zamanda çocuk sahibi olamamanın da sebebidir.

Pürülan akıntı

Mukustan, ölü epitel parçacıkları ve lökositlerden oluşurlar, karakteristik olan sarı veya sarı-yeşil renk, hastalıkların varlığını gösterir:

 • belsoğukluğu- gün boyunca durmayan viskoz, kötü kokulu akıntı, idrar yaptıktan sonra üretrada yanma hissi;
 • Trichomoniasis- ilk aşamada, sarı akıntı görünümü dışında önemli semptomlar olmadan ilerler. Enfeksiyon ilerledikçe, irin benzeri mukus genital bölgede iltihaplanmaya neden olur.

Karakteristik koku

Ereksiyon sırasında oluşan hoş olmayan akıntı kokusu, genitoüriner organlardaki enfeksiyondan kaynaklanır. Hijyen prosedürlerinin ihmal edilmesi göz ardı edilmemelidir. Biriken smegma, zararlı bakteriler için elverişli bir ortam haline gelir. Hızlı üremeleri, erkek organın başının ve dizgin altındaki derinin iltihaplanmasına neden olarak keskin bir kokuya neden olur.

Aynı belirtiler diabetes mellitus ve metabolik bozukluklardan muzdarip erkeklerde de görülmektedir.

Spot Oluşturma

Menide kırmızı ipler şeklinde salınan kan izleri, pelvik organların enfeksiyonunun bir işaretidir. Taburculuk miktarı hastalığın süresine bağlıdır. Uzun bir süre ile mukoza tabakası çöker ve en ufak bir darbede kanamaya başlayan küçük kılcal damarlar ortaya çıkar.

Başka nedenler de var:

 • tıbbi prosedürler- üretradan bulaşma, kateter takma veya çıkarma;
 • böbrek kumu veya taşları- üretradan geçtiklerinde hasar görür, kan idrarla karışır;
 • onkopatoloji- testis, testis ve prostat bezi kanserinde kanlı lekeler görülür.

Dış akıntı belirtilerine dayanarak, doğru bir şekilde teşhis etmek imkansızdır. Bir patolojiden şüpheleniyorsanız, bir sınava girmeniz gerekir, ardından elde edilen sonuçlara göre uzman gerekli tedaviyi yazacaktır. O zaman erkek sağlığını korumak ve geri dönüşü olmayan sonuçlardan kaçınmak mümkün olacak.