Erkeklerde potens nasıl arttırılır?

Gücünü artırmak, 40 yaşından sonra modern erkeğin temel arzularından biridir. Erektil disfonksiyonu ortadan kaldırmak için ilaçlar ve halk ilaçları kullanılır, jimnastik ve doğru beslenme iyi sonuçlara ulaşılmasına yardımcı olur.

bir erkekte güç ile ilgili sorunlar nasıl artırılır

Potens nasıl test edilir?

Güçteki azalma, bir erkek için gerçek bir trajedi haline gelir, ancak tedaviye zamanında başlarsanız, yaşam tarzınızı ayarlarsanız, erektil fonksiyonları geri kazanabilirsiniz.

Teşhis ilkeleri:

 1. Cinsel istek - bir arzu varsa, ancak ereksiyon oluşmazsa, sorun büyük olasılıkla fazla çalışma, stres, psikolojik travma ile ilgilidir.
 2. Normal ereksiyon - heyecanlandığında penisin uzunluğu ve hacmi birkaç santimetre artmalıdır, zorlaşır, bu tür parametreler cinsel ilişkinin sonuna kadar korunmalıdır. Bu olmazsa, bu erektil disfonksiyonun gelişimini gösterir. Penisinize takmanız gereken küçük bir kağıt halka ile gücü kontrol edebilirsiniz - erkek gücüyle her şey yolundaysa, yırtılır.
 3. Kaliteli boşalma - cinsel ilişki orgazm ve boşalma ile bitmelidir.
 4. Erektil fonksiyonları eski haline getirmek için gereken süre - bu değer ne kadar küçükse, erkeğin gücü o kadar iyidir.

Erektil disfonksiyon, 40 yaşın altındaki erkeklerde giderek daha fazla teşhis edilmektedir. Ana nedenler bağımlılıklar, stres, hareketsiz yaşam tarzı, rastgele cinsel ilişkidir.

Bir ürolog tarafından profesyonel bir test yapılabilir - penise 10-15 dakika içinde ereksiyona neden olan vazoaktif bir madde enjekte edilir. Uzman, uyarılma gücünün yüzdesini belirler, adamın ilacı ve olağan ereksiyonunu karşılaştırması gerekir. Uyarma işlemi yaklaşık 1 saat sürer.

Biyotesiyometri, en bilgilendirici teşhis yöntemlerinden biri olarak kabul edilir - titreşim yardımıyla penisin hassasiyet derecesi belirlenir. Yokluğu, er ya da geç iktidarsızlığa neden olacak olan pelvik organlardaki sinir uçlarının duyarlılığındaki azalmanın bir göstergesidir.

potens seviyesini belirlemek için biyotesiyometri

Röntgen, genital organdaki arterlerin açıklık derecesini belirlemenizi sağlar - damarlardan hareket eden penise renkli bir sıvı enjekte edilir. Dolaşım normal ise erektil fonksiyonların bozulması psikolojik bir kökene sahiptir.

Normalde 50 yaşın altındaki sağlıklı bir erkekte bir gece istirahatinde 5-7 kez spontan ereksiyon oluşmalıdır.

Erkeklerde gücü artırmak için hazırlıklar

Bir eczanede, gücü artıran ve uzun süreli bir ereksiyon sağlayan doğal veya sentetik bazlı ilaçlar satın alabilirsiniz. Hemen hemen hepsi, kalp, kan damarları, böbrekler, karaciğer, retina problemleri, hipotansiyonun ciddi belirtileri ve / veya hipertansiyonda ciddi bozukluklar olması durumunda kontrendikedir.

güç hapları

Erkeklerde doğal olarak potens nasıl artırılır?

İlaçsız gücü artırmanın basit yöntemleri vardır - jimnastik, masaj ve doğru beslenme, bitkisel müstahzarlar.

Gücü artırmak için egzersizler

İyi bir gücü korumak için, anüs kaslarının gerginliğini günde birkaç kez 10-15 saniye tutmak, ardından gevşetmek, yarım dakikalık bir ara ile 10-12 yaklaşım yapmak gerekir. Bu basit egzersiz her yerde yapılabilir, başkaları tarafından tamamen görünmez.

İyi bir güç için birkaç basit egzersiz:

 1. ağız kavgasıAyak parmaklarınız dışa doğru olacak şekilde bacaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş açın, gluteal kaslarınızı kuvvetlice gerin. Yavaşça çömelin, topuklarınızı yerden kaldırmayın, dip noktada oyalayın, üçe kadar sayın, başlangıç pozisyonunu alın, 20 tekrar yapın. Alt noktadaki sabitleme süresi kademeli olarak artırılmalı, 15 saniyeye çıkarılmalı, etkiyi arttırmak için minimum genlikle yukarı ve aşağı hareketler yapabilirsiniz.
 2. Pelvik rotasyon. Pelvisin her yönde maksimum 40 kez dairesel hareketlerini gerçekleştirin. Egzersiz, pelvik organlardaki kan dolaşımını normalleştirir, sırt kaslarını güçlendirir.
 3. Eğimler. Ayağınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş açın, öne doğru eğilin, yere ulaşmaya çalışın, dizlerinizi bükmeyin. 3-4 set 20 tekrar yapın, sayılarını kademeli olarak 50'ye çıkarın.
 4. Akciğerler. En az 3 kg ağırlıkta dambıl alın, kollarınızı vücut boyunca indirin. Arka bacağınızın diziyle zemine dokunmaya çalışarak mümkün olan en geniş adımı atın. 12 tekrar yapın.
 5. Hızlı pelvik hareketler. Kesinlikle tüm kıyafetleri çıkarmanız, ayaklarınızı omuz genişliğinde ayırmanız, dizlerinizi biraz bükmeniz gerekir. Pelvisi maksimum genlikle hızla ileri geri hareket ettirirken, nefes alma derin, nefes verme yavaş olmalıdır. Bir yaklaşım yedi nefese eşittir, otuz saniyelik bir ara ile 6 tekrar yapmak gerekir.

Önemli! Jimnastiği masaj - hafifçe vurarak, rahatlamış testislere hafif okşayarak basınç hareketleriyle masaj yaparak destekleyebilirsiniz, seans sırasında herhangi bir rahatsızlık olmamalıdır. Bu prosedür testosteron ve sperm miktarını arttırır, iktidarsızlık ve kısırlık riskini azaltır.

Gücü artırmak için gıda ürünleri

Güçteki bozulmanın ilk belirtilerinde, diyet ve diyeti yeniden gözden geçirmek, kızarmış, yağlı ve diğer abur cuburları bırakmak gerekir. Birçok ürün, libido ve gücü artırmak için gerekli mineralleri ve vitaminleri içerir.

Potensi normalleştirmek için ne yemelisiniz:

 • balık ve deniz ürünleri - istiridye, midye, karides, pisi balığı, uskumru, havyar;
 • sebzeler - şalgam, yaban turpu, zencefil, soğan, sarımsak, otlar, yeşil fasulye, kereviz, havuç, pancar, her türlü lahana;
 • yağsız sığır eti, kuzu eti, kümes hayvanları, tavşan;
 • çiğ fındık - badem, ceviz, kaju fıstığı, çam fıstığı;
 • en az %65 kakao içeriğine sahip bitter çikolata;
 • tavuk ve bıldırcın yumurtası;
 • çilek, muz, ahududu, üzüm, kuru meyveler, özellikle hurma.
gücü artırmak için istiridye

Tüm yemekler kaynatılmalı, fırınlanmalı, buharda pişirilmeli, haşlanmalıdır. Günde en az 4 kez yemek yemelisiniz, fazla yemeyin, yatmadan 2-3 saat önce akşam yemeği yemelisiniz.

İyi etki için en gerekli vitaminler A, E, B'dir.

Gücü geri yüklemek için halk ilaçları

Alternatif tıpta, evde ereksiyonu hızla iyileştirmenize ve iktidarsızlığı önlemenize yardımcı olacak tarifler vardır. Bitkilere ve arı ürünlerine dayalı halk ilaçları, güvenli olmalarına rağmen, ilaçlardan daha az etkili değildir, pratikte hiçbir kontrendikasyon ve yan etkisi yoktur.

Gücü artırmak için basit halk tarifleri:

 1. Eşit oranlarda kıyılmış ceviz, incir, hurma ve balı karıştırın. Günde 2-3 kez 15 g ilaç yiyin, karışımın libido üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Böyle bir ilaç sürekli olarak alınabilir, ereksiyonu arttırır, bir bütün olarak vücudun durumunu iyileştirir.
 2. 250 ml kaynar su 2 yemek kaşığı dökün. l. John's wort'u kıyılmış, kapalı bir kapta bir saat bekletin. Gerilmiş formda, günde üç kez 50 ml infüzyon alın. İçecek tıkanıklığı ortadan kaldırır, pelvik organlardaki kan dolaşımını iyileştirir. Kurs süresi 3 haftadır.
 3. İktidarsızlığın tedavisi ve önlenmesi için yeşil çay tentürü hazırlamak gerekir. 30 gr yaprak ve 150 gr şekeri karıştırın, 1 litre votka dökün, 7 gün buzdolabına koyun. Bir ay boyunca kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce 15 ml içilir.
 4. 30 ml taze aloe suyu ve 150 ml sıvı balı karıştırın, günde üç kez yemeklerden önce 5 ml ilaç alın. Tedavi süresi 10-12 haftadır.

Gücü artırmak için - her gün 10 polen yemelisiniz, buhar banyosu etkiyi artırmaya yardımcı olacaktır.

gücü artırmak için ballı aloe

Erkek problemlerinin önlenmesi

Basit önleme kuralları, uzun süre iyi bir gücün korunmasına yardımcı olacaktır, önce sigarayı ve alkollü içecekleri tamamen bırakmalı, güçlü çay ve kahve tüketimini azaltmalısınız.

Uzun süre güçlü bir etki nasıl korunur:

 • sağlıklı bir diyete uyun, diyette ne kadar az abur cubur varsa, kan damarlarda o kadar iyi hareket eder;
 • düzenli fiziksel aktivite - yorulana kadar antrenman yapmak gerekli değildir, erkek gücünün uzun süre normal kalması için her sabah 15 dakika egzersiz yapmak yeterlidir;
 • yeterince uyuyun, her gün temiz havada en az 30-40 dakika geçirin;
 • rahatlamayı öğrenin - uzun süreli stres, fazla çalışma erektil işlevi olumsuz etkiler;
 • haftada en az iki kez seks yapmak, mastürbasyon fizyolojik olarak tam teşekküllü bir cinsel ilişkinin yerini alır, ancak bir erkek için son derece önemli olan zihinsel durumu iyileştirmez;
 • fazla kilolardan kurtulun;
 • kan basıncını, kolesterol seviyelerini kontrol edin.
potansiyel problemlerin bir nedeni olarak aşırı kilo

Erkek problemlerinin önlenmesi

Basit önleme kuralları, uzun süre iyi bir gücün korunmasına yardımcı olacaktır, önce sigarayı ve alkollü içecekleri tamamen bırakmalı, güçlü çay ve kahve tüketimini azaltmalısınız.

Uzun süre güçlü bir etki nasıl korunur:

 • sağlıklı bir diyete uyun, diyette ne kadar az abur cubur varsa, kan damarlarda o kadar iyi hareket eder;
 • düzenli fiziksel aktivite - yorulana kadar antrenman yapmak gerekli değildir, erkek gücünün uzun süre normal kalması için her sabah 15 dakika egzersiz yapmak yeterlidir;
 • yeterince uyuyun, her gün temiz havada en az 30-40 dakika geçirin;
 • rahatlamayı öğrenin - uzun süreli stres, fazla çalışma erektil işlevi olumsuz etkiler;
 • haftada en az iki kez seks yapmak, mastürbasyon fizyolojik olarak tam teşekküllü bir cinsel ilişkinin yerini alır, ancak bir erkek için son derece önemli olan zihinsel durumu iyileştirmez;
 • fazla kilolardan kurtulun;
 • kan basıncını, kolesterol seviyelerini kontrol edin.

50-60 yıl sonra erkeklerde, ciddi kardiyovasküler, endokrin patolojiler, idrar organlarının hastalıklarının arka planında iktidarsızlık meydana gelir, bu nedenle hastalığı zamanında tespit etmek ve ortadan kaldırmak için uzmanları düzenli olarak ziyaret etmek gerekir.

Potansiyeli artırmak her erkeğin elindedir, günlük rejimi ve beslenmeyi gözden geçirmek, bağımlılıklardan kurtulmak ve önleme için geleneksel ilaçları almak gerekir. İlerlemiş vakalarda bir doktora gitmelisiniz, o güvenli ve etkili ilaçları seçecektir.