Ivan-çay arttırıcı erkeklerde

Ivan-çay arttırıcı erkeklerde

Kaydetme erkek güç genellikle bir sorun haline için, güçlü seks, sadece yaşlı, ama ve orta yaş. Kudret tepki çok olumsuz faktörler arasında alkol, uygulama güçlü bir ilaç, sinirsel gerilim, bulaşıcı, iltihabi hastalıklar üriner organlar, dolaşım bozukluğu, kardiyovasküler patoloji. Uyarıcı ereksiyon kullanarak ilaçların etkisi kısa süreli etkiyi ortadan kaldırarak gizli nedenleri disfonksiyon. Ivan-çay kudret kullanılır Rusya'da birkaç yüzyıl. Bu her yerde yaygın bir bitki ile güçlü şifa nitelikleri ve zengin bir tarihe sahip, bilimsel adı — fireweed angustifolia.

Kullanım tarihi ıvan-çay

Bu bitki yetişir podzolik, kumlu topraklarda, çalılıkları bulunabilir alanlar eski bozkır ya da orman yangın. İnce uzun sapları ile kaplı dar uzun yaprakları ile süslenmiş yemyeşil kapaklar pembe-lila küçük çiçek.

X yüzyılda Rusya'da ıvan-çay için kullanılan pişirme serinletici içecekler. Köyde Kopor'ye rahipler kurutulmuş çim özel bir şekilde, neden o görmüştür nefis bir koku zengin, parlak kahverengi renk. Hazır ilaç olarak adlandırılan koporskim çay. Yüzyıllar boyunca onun kullandığı her yerde, sonuna kadar, XIX yüzyılda Avrupa'ya ihraç. Ivan-çay, ya da erkek çim, bitki lakaplı halk için yeteneğini korumak ve geri kudret.

Kullanmak ıvan-çay için erkek güç başladı, çok uzun zaman önce. İlk hakkında başarılı bir uygulama için geçerli XII.yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Bir sürümü var, hangi göre doğurganlık çoğu aileler çarlık Rusya tutuldu dahil tüketen büyük miktarda koporskokgo çay. Birçok erkek evlenmeli ve var yavrulu olmak, oldukça olgun bir yaş.

Ünlü araştırmacı farklı yerlerinden tıp, imparatorluk danışmanı Peter Badmaev, yaşadı dünyada 110 yıl okudu iyileştirici özellikleri fireweed vücudun kendisi kullanmadım, onun için yıl ve yaş 100 yaşında baba oldu bir kez daha.

Şu anda yararlı bir yerli bitki çayı, sahiptir, geniş bir talep değil, temsil ettiği ticari faiz ticaret şirketleri için. Ama kullanılabilirlik ve kullanım kolaylığı bitkisel yapmak mümkün üretim evde.

Biyokimyasal kompozisyon

Biyokimyasal kompozisyon

Tıbbi niteliklere sahip, tüm parçaları bitkiler: çiçekler, yaprakları, pedicels, kökleri. Onların bir parçası olarak algılandı güçlü biyoaktif bileşikler:

 • alkaloidler;
 • b grubu vitaminler, askorbik asit, karoten;
 • organik asitler;
 • tanen;
 • flavonoidler;
 • pektinler;
 • mineraller: demir, çinko, potasyum, bor, bakır ve diğer;
 • hanerol.

Sağlık etkisi elde ederek kapsamlı bir pozlama aktif maddelerin ıvan-çay, vücudun. Askorbik asit, flavonoidler etkiye sahip tonik ve sıkılaştırıcı etkisi, kan damar duvarı geçirgenliğini azaltmak, özellikle periferik. Ve durum kapiller ağ doğrudan işlem için sorumlu erektil fonksiyon ve durum bazı kan kavernöz boğa penis.

B vitaminleri, karoten etkisi arasındaki hücre metabolizması, doku sağlamak, koordineli bir çalışma endokrin bezleri: böbreküstü bezleri, tiroid, testis, teşvik, bağışıklık sistemini geliştirmek. Çinko testosteron üretimini uyarır, düzgün çalışması için gerekli bir üreme sistemi. Tanen sağlar güçlü anti-inflamatuar ve antimikrobiyal özellikleri, hanerol ezen süreci malign hücreleri yeniden doğuş uygulamakla, antitümör aktivitesi. Kullanmak için yardımcı olur araçları ile kiprey için mücadele, adenom ve prostat kanseri.

Mekanizması maruz ıvan-çay, vücudun

Aktif maddeler ıvan-çay katkıda bulunmak, kan basıncı normale, istikrarı korumak için sinir sistemi. İçecek içeriği ile ortadan sonuçları stres, farklı bir tür deneyimleri, düşük belirtileri, nevroz.

Mekanizması maruz ıvan-çay, vücudun

Bu nedenle, tedaviye zayıf erkek potens bu bitki elde birden çok amaçlar:

 • normal hormonal arka plan;
 • geliştirir, genel ve lokal kan dolaşımını;
 • ayarlanabilir kalp faaliyetleri;
 • stabilize duygusal ve psikolojik durumu;
 • geri fiziksel güç, yorgunluk geçer;
 • tedavi, inflamatuar hastalıklar üriner organlar;
 • inhibe gelişimi, kanser, tümörler, prostat kanseri.
Ivan-çay, olumlu yönde etkileyen bir erkek vücudu ortadan kaldırmak için yardımcı olur, doğrudan ve dolaylı nedenleri cinsel işlev bozukluğu: psikolojik, vasküler, inflamatuar, endokrin. Onun etkinliği olarak tanınan uzmanlar tarafından resmi ve alternatif tıp.

Decoctions ve infüzyon bitki tayin hiperplazi (adenoma) prostat kanseri, akut veya kronik prostatit, sistit, nefrit, böbrek taşı hastalığı, yetersiz sperma üretimiyle, kısırlık, iyileşme döneminde sonra cerrahi operasyonlar organlar, genitoüriner sistem.

Bu sadece yararlı değil tedavi gamze-çay mevcut sağlık sorunları, aynı zamanda onların önlenmesi. Fireweed has belirgin özellikleri toksinlerin ortadan kaldırmak için yardımcı olur çıkış cüruf, ürünleri, değişim, antispazmodik, sıkıştırıcı ve dezenfektan eylem, uyarır tüm boşaltım organları. Faydalı bu bitki için etkilerini ortadan kaldırmak alkollü buzlu, hızlı atılımı içme seansları.

Bitkisel çay uyarıcı etkisi, peristaltik hareketleri inhibe patojenik mikroflora, gelişimini engeller kabızlık durdurur, ishal. Sorun konjestif etkileri olumlu etkileri iş pelvik ve dolayısıyla devlet ve kudret.

Düzenli tüketimi, içecek, ıvan-çay vardır, genel güçlendirme etkisi, canlandırır, ruh artırır, toksinleri ortadan kaldırır, baş ağrısı, ödem, alkalizes kan.

Fireweed katkıda koruma ve kurtarma sadece erkek güç, ama kadın cinsel sağlığı: rahatlatır, iltihabı belirtileri ekleri, normalleştirir, endokrin fonksiyon, yumurtalık, kolaylaştırır, ağrılı adet, yardımcı olur ayarlamak tüketimi ile mücadele için birçok nedenleri erkek kısırlığı. Bu nedenle, içme tabanlı araçlar ıvan-çay için yararlı olmaktadır iki cinsiyette.

Kontrendikasyonlar fireweed biraz. Tavsiye edilmez içme sırasında bireysel hoşgörüsüzlük bileşenleri, eğim alerjik reaksiyonlar, kronik düşük kan basıncı üzerindeki, akut karaciğer yetmezliği veya sirozu. Birleştirmek değil gamze-çay alarak laksatifler veya sakinleştirici gibi, birkaç kez etkisini artırır.

Norm alımı yaklaşık 4 bardak bir gün, doymuş zaman güncel tedavi verilir tüketimi 800 ml ve daha fazla içecek bir gün bir ay bir mola için ihtiyaç 3 hafta boyunca. Önlemek için 1-2 bardak içki içme keyfi uzun.

Nasıl toplamak ve hasat ıvan-çay

Tedavi için kullanabilirsiniz fireweed aldım eczaneden, ama göz önüne alındığında, evrensel bir yaygınlık yararları zevk için kendi için hazırlanan hammadde.

Çiçekler ve yapraklar ıvan-çay toplamak için mayıs – haziran, ne zaman başlar, zamanı onun çiçeklenme. Bu dönemde bitki konsantreleri kendi içinde en yüksek tıbbi özellikleri. Kökleri kazmak geç sonbahar – erken kasım. Toplamak için seçmek için gerekli temiz yerden uzakta, endüstriyel işletmeler ve işlek yollar, ideal olarak sakin bir kırsal.

Bitkiler gerekli değildir, rip, kesmek için keskin bir bıçak seçerken, sadece taze, sağlıklı sürgünler. Kökleri fireweed kazmak küçük bir hevesle bilenmiş kürek, iyice kaldırarak yere. Evde ham su ile yıkanmış, kurutulmuş ve kesilmiş küçük dilim kalınlığı 2-2,5 cm döşeme 1 tabaka metal tava.

Nasıl toplamak ve hasat ıvan-çay

Kurutma üretmek sıcak fırında veya soba sıcaklığında 50 ila 80°C. yakmak İçin değil kökleri, 20 dakika sonra onları dışa doğru çekin ve soğumasını bekleyin. Bir saat sonra devam kurutulmalıdır. Sadece yerine 3-4 günbatımı.

Tamamen hazır bir hammadde korur, zengin bir yeşil renk ve nazik bir parfüm. Doğal kuruma yapılabilir, bağlama sapları demetleri ve onları astı karanlık ve iyi havalandırılan bir yerde. Tam bir nem kaybı oluyor 10 gün. Gibi tüm ilaçlar, otlar, kurutulmuş ıvan-çay goden kullanımı 2-3 yıl içinde.

Mağaza kurutulmuş kökleri gereken kalın kumaş veya kağıt torbalarda. Onların ömrü raf ömrü 3 yıldır.

Kök ve otsu bitki parçaları hazırlanan kaynatma veya infüzyon su. Kullanılan bitki kendiniz veya bir toplama ile diğer tamamlayıcı tıbbi özellikleri.

Bitkisel çay

Dizgi yeşillik sadece kuru, eziyet ve hazırlamak için kullanılan şifalı bir içecek, ama bu yöntemde iş parçası tamamen kaybolur bitki suyu, ve onunla birlikte bir kısmı tıbbi nitelikleri. Almak için bu etkili bir araç — koporskogo çay — gerekli daha karmaşık bir işlem.

 • Çim ayrıştırmak gerekir gölgeli serin bir yerde birkaç saat, ama daha fazla değil, daha bir gün için o biraz kurudu.
 • Dal kırmak için el ile o yüzden doğal olarak hükümetin sürtünme, yapraklar ve çiçekler için suyu izin.
 • Bitkisel lapa koymak cam, emaye veya seramik, sıkıştırılmış, mümkün olduğu kadar sıkı bir tabaka ekleyerek 5-8 cm Üst koymak zulüm ya da sadece kapak batırılmış su, kalın bir havlu ile.
 • Bir gün ıvan-çay mi demlenmeye sıcaklıkta 25-27°C, fermantasyon işlemi atlamak için izin verir yararlı maddeler, bitkilerin en aktif formu. Sonunda olgunlaşma yeşillik başlar yayınlamak için yeni karakteristik koku andıran şeker. Bu sağlanır kumarinler oluşturan kompozisyon bitkiler.
 • Geçtiğimiz fermantasyon bir sürü koymak gerekir, bir fırın tepsisine koymak ve kurumaya ısıtılmış fırın sıcaklığında 100°c veya biraz daha fazla. Zaman tam hazır çay bağlıdır, istenilen renk — uzun kızartmalar, çim, daha koyu olur. Elde edebilirsiniz sarı, kahverengi veya siyah renk. Geleneksel bitkisel çay zengin, siyah-kahverengi bir renk tonu. Bunun için ortalama olarak gerekli yaklaşık 40 dakika kurutma. Pişirme işlemi sırasında bir kitle gerekir karmakarışık, için yanmış.
 • Kadar geldi, hazır çay zaman açık tam soğuma ve buharlaşma kalan nem, daha sonra dökmek, cam hazne ve sıkıca kapalı.
Koporye çay

Saklamak gibi yüksek kaliteli bir ürün bush çay — uzakta, ışık, ısı, nem ve açık hava erişim kullanarak gerektiği gibi. Sıkı koşullar doğru hazır bitkisel çay olabilir için uygun içtikten 10-15 yıl.

Bitkisel çay kullanmak gibi sıradan bir siyah. Tadı çok benziyorlar, hem de tanen içerir. Ivan-çay farklı, daha parlak bir dokunuş içki ve kokulu baharatlı-çiçeksi kokusu ile esintili bir meyve. Aksine fireweed, demlemek yeniden ısıtmak veya soğutmalı sıvı — onunla oluşan zararlı maddeler ve oksitleri gibi siyah çay. Demlenmiş bitkisel korur tüm yararlı özellikleri bir kaç gün.

İçeceklerin hazırlanması için gereken 1 çorba kaşığı ıvan-çay koymak için seramik veya cam fincan, körfez kaynamış su, soğutmalı ila 90°C. çay Demlemek gerekiyor, 10-15 dakika. Güçlendirmek için yararlı etkileri içecek yardımcı bal, limon suyu, toz tarçın. Birleştirebilirsiniz fireweed yaprakları, ahududu, frenk üzümü, ot, sarı kantaron, ginseng kökü.

Bitkisel çay yerine oldukça yetenekli bir zararlı siyah çay ya da kahve o mükemmel sesleri vardır, yumuşak ama güçlü bir tat yazılımlarının çok eğlenceli. Aksine, aynı adı taşıyan bir içki ıvan-çay izin tüketilmesi hipertansif hastalarda gastrit, astım. Bu önemlidir, yaşlı ve zayıf erkekler, acı buketleri hastalıklar.

Şema uygulama ıvan-çay için erkek potens

Kurtarma zayıf erektil fonksiyonu kullanmak için aşağıdaki tarifi suyu kökleri:

 • 10 gr ezilmiş kökleri batırılmış 250 ml kaynar su yerleştirilir termos (hammadde miktarını artırabilirsiniz orantılı: kökü 20 gr 500 ml su). Sıvı olmalıdır demleyin 8 saat;
 • bir bardak süzülmüş infüzyon bölünmüş 3-4 porsiyon ve içecek, gün içinde yemek ne olursa olsun;
 • kompozisyon yemek ve içmek boyunca 7 gün, sonra bir ara aynı uzunlukta ve dersi tekrar tekrar. Sadece yapmak gerekir, 4 tedavi.
Uygulama çim ıvan-çay

Kullanabilirsiniz kurutulmuş ya da taze ot fireweed. Dozaj taze hammadde iki katına.

Reçete 1:
 • 2 yemek kaşığı çiçek ve yaprak karışımı, 250 ml sıcak ancak kaynar olmayan su koyun su banyosunda 20 dakika (yerine banyosu ısı karışımı mikrodalga fırında 3 dakika);
 • sıvı serin, filtre ve tamamlamak için bu hacim, başlangıçtaki kaynar su;
 • kaynatma, bölünmüş 2 parça eşliğinde sabah ve akşam;
 • bir süre aldıktan yaklaşık 3 hafta sonra gerekli aynı mola ve tekrar araç alımı.
Tarifi 2:
 • 1,5 yemek kaşığı bitki ısrar üzerine 500 ml kaynar su bir termos içinde 5 saat, drenaj;
 • içki 150 ml infüzyon günde 3 kez bir ay, bir mola, 30 gün geçirmek için ikinci bir ders.
Erkek toplanması için önleme ve tedavi prostatit

Ivan-çay kullanılan bir toplama ile diğer güçlü otlar, antiinflammatory dile getirdi, antimikrobiyal etkisi:

 • at kuyruğu, otu, ısırgan otu, şerbetçiotu kozalakları, altın başak eziyet ve karışımı eşit parçaya;
 • karışım demlemek hesaplama 1 yemek kaşığı bir bardak kaynar su, ısrar etmek, bir su banyosunda yarım saat veya dökmek bir termos içinde 2 saat;
 • tamamen soğutmalı infüzyon süzün, tüketmek, 2 yemek kaşığı ilaçları yemeklerden sonra günde 4 kez 2 hafta boyunca.