St john's wort erkekler için: yararları ve zararları, tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları, yemek tarifleri

Nedir temel sırrı şifalı bitkiler kullanılabilir mi bu garanti yüksek erkek libido — hadi anlamak için birlikte.

Kimyasal bileşimi

st john's wort için kudret

Tedavi edici gücü bitkiler, uzun zamandır tanınan resmi tıp. Birçok bilimsel kaynaklarda ilaçlar bitkiler tavsiye büzücü, antiseptik ve anti-enflamatuar. Bu efekti sayesinde zengin kimyasal bileşimi otlar.

Biliyor muydunuz? Aksine, birçok ortak adı, st john's wort ile ölümcül etkisi, hayvan, bilim adamları, yorumlamak, onun gibi «yara iyileşmesi». Kelime geldi türk «jeri bey» anlamına gelen «iyileşir yaralar».

Ana besin st john's wort araştırmacılar özellikler:

 • uçucu — karşı vücudun bakteri ve taahhüt düzeltme özelliği bağışıklık;
 • saponinler temsil eden aktif maddeler, engelleyici kanser hücrelerinin gelişimini, hem de mikroorganizmalar, çeşitli mantar ve virüs;
 • tanen hücresel düzeyde katkıda tonlama ve güçlendirilmesi, kumaş lifleri, vücut;
 • uçucu yağ anti-inflamatuar etkisi sağlar;
 • reçine — içerdiği bitkisel lif;
 • flavonoid (P vitamini) — sorumlu eğitim ve kan dolaşımını, damarları genişletmek ve yara iyileşmesine katkıda bulunmak;
 • askorbik asit (c vitamini) — sahip immunomodulatory ve anti-inflamatuar etkisi;
 • sarı — antioksidan engelleyen ödem ve uygun kan dolaşımını uyarır;
 • terpenler, hidrokarbonlar, aktif olan tüm biyokimyasal süreçlerde vücutta;
 • antosiyaninler — kabul için en önemli bileşenlerini sağlayan normal işleyişini iç insan organları;
 • anthraquinones — sorumlu doğal bağışıklık;
 • setil alkol, sıkılaştırıcı etkisi;
 • karotenoidler — sorumluluk alırlar tam işleyişini prostat kanseri önleyen ve kanser hücrelerinin oluşumu;
 • nikotinik asit (vitamin PP) — aktif, hemen hemen tüm redoks reaksiyonları ve eğitim enzimler;
 • tokoferol (E vitamini) — yağda çözünen bileşeni, giderici, serbest radikallerin vücut ve uyuma uzatma gençlik;
 • kolin (vitamin B4) — imha önler, hücre zarının artırır, kan formülü, hem de uyarır, beyin ve sinir sistemi;
 • alkaloidler ile çok yönlü spektrumlu;
 • retinol (A vitamini) — redoks yer almaktadır süreçleri düzenleyen, protein sentezi için sorumlu olan metabolik süreçleri ve yaşlanma sürecini yavaşlatır;
 • mineraller (çinko, kalsiyum, manganez, potasyum, magnezyum) — kompleks, bu maddeler sağlar tam teşekküllü bir vücudun yeteneği.

Biliyor muydunuz? Atalarımız st john's wort, daha dinlendirici bir uyku ve korur, kötü ruhları. Bu yüzden bir kese kuru ot her zaman altına çocuk oda. Ve zaporozhye kazaklar her zaman yetişmiş, bitkisel içecekler, ilave kazana bir bir delikanlı, şifalı bitkiler. Kabul, bu daha erkeksi bir gücü ve kale.

Daha yararlı st john's wort erkekler için

Göz önüne alındığında, kimyasal bileşenleri, otlar, güvenli bir şekilde yargılamak için onun sağlık yararları. Yapan, her ilişki, her besin sağlamak için, vücudun normal faaliyetlerine olumlu yönde etkileyen ve onun organları, yaşlanma önlemek.

Ve erkekler için bu daha ve kefalet saat ereksiyon. Açıkladığı gibi, doktorlar, bitki yaşıyor terapötik etkileri iç salgı bezleri, provoke böylece testosteron üretimi. Ayrıca, vücutta kan dolaşımı uyarılması. Bu yüzden çoğu uzman denir, st john's wort sizi ortaya çıkarır aracı.

Bununla birlikte, bitki alacak, aşağıdaki özellikleri:

 • iyileşir yaralar (halk tıp tavsiyede kullanmak için hammadde, tedavisi, yatak yaraları, yanıklar, alerjik reaksiyonlar, ciltte kötü iyileşme ülser);
 • karşı patojen mikroorganizmalar ve virüsler;
 • bastırmak, fermantasyon ve bozuk süreçleri bağırsak (bu nedenle bitkisel çaylar yararlı ülseri, şişkinlik, kolit, gastrit, kolesistit, pankreatit, ènterite ve gastrit);
 • dezenfekte bağırsak mikroflorası (yardımcı ishal ve inflamatuar süreçlerinde sindirim organları);
 • sağlamak, jelchegonnoe etkisi önemlidir diskinezi safra yolları;
 • güçlendirmek ve genişletmek için kan damarları (tavsiye kramp ve spazmları);
 • iyileştirilmesi venöz kan dolaşımı (yaygın olarak kullanılan bir hipertansiyon tedavisinde, anemi ve kolelitiyazis, migren);
 • ateş iltihabı (decoctions ve infüzyon st john's wort etkili soğuk algınlığı ile bronşit, zatürre ve tüberküloz, stomatit, bademcik iltihabı, diş ağrısı ve prostatit);
 • karşı fiziksel yorgunluk (yıllık tavsiye gibi etkili bir anti-depresan);
 • ateş, ödem, farklı kökenli (vazgeçilmez bir araç hastalıklarında kardiyovasküler sistem, böbrek, mesane).

Önemli! St john's wort, büyük miktarlarda neden olabilir ciddi bir zehirlenme. Vakaları kaydedildi, ne zaman yemekten otlar öldü atları, koyun ve diğer büyük hayvanlar. Bu durumda ölüm nedeniyle sadece canlılar açık renkli yün. Genellikle zehirlenme eşlik kaşıntı, döküntü, cilt, felç ve hatta kürtaj.

Tedavi edici etkisi otlar kullanın ve eczacılar. Arasında sık sık oluşturan çok ilaç bulabilirsiniz st john's wort. Özellikle, kullanılan gidermek için patolojiler, sinir, kalp-damar, sindirim ve solunum sistemleri geliştirmek için de bir formül kan.

Etkisi, kudret ve ereksiyon

st john's wort

Bitki eskiden beri düşünülen, en güçlü afrodizyak. Onun sırrını bilim adamları ortaya çıkarmak için çalışırken hala. Bugün mucize güç otlar nedeniyle yetenekleri oluşturan maddelerin ateş gerilimi arttırmak ve cinsel aktivite. Böyle bir etkisi yakından ilişkilidir çalışmaları ile sinir sistemi ve süreçleri oluşturan kan hücreleri ve androjen.

Geliştirmek için kudret erkekler için gerekli olan trabzon hurması, zencefil, kestane balı, üzüm çekirdeği yağı, kabak çekirdeği, havuç.

Geliştirmek için, erkek sağlığı, oldukça nadir çay partileri, st john's wort. Eğer içki almak, kontrolsüz bir şekilde alabilirsiniz tersi bir sonuç. Göre, üroloji, yıllık bol miktarda neden olabilir depresyondan getirerek, gelir keskin bir düşüş, kudret. Bu ile ilgili kontrolleri bir alışma vücudun yapay uyarılması cinsel aktivite. Bu nedenle, hiçbir durumda, çok coşma böyle bir terapi.

Önemli! Erkek sağlığı için yararlı bir çay içmek için, st john's wort en fazla 2 ayda bir.

Kütük terapötik hammadde

Halk arasında yıllık bilinir. Öğrenmek için kolay ve küçük boyuna sayfalarda koyu yeşil renk. Oluşur, onlar gibi renkler iç tarafında korunaklı zayıf siyah ve kahverengi lekeleri. Çiçeklenme dönemi var st john's wort yaz başlangıcında başlar ve sürer kadar, eylül. İşte o, ve toplamak için değerli bir hammadde.

Karakteristik bir alamet, arazi genellikle büyüyen bu bitki, kuru toprak. Bu nedenle, çiçeklenme panicles süslüyor, yol kenarlarında, orman glades, alçak kayalıklar ve özel günlüğü. Ama iş parçası için hammadde daha iyi toplamak ilk şey gözleri. Bu amaçla emekli uzak tozlu otoyollar ve üretim bölgeleri.

Uzmanlar en yararlı kültürünün bir parçası, bir çiçek sapı. Bu nedenle, kurutma için tavsiye hasat üst kısmı bitkiler keserek sürgün uzunluğu yaklaşık 25 cm

Önemli! İş parçası için seçilmelidir filizi, hayır nasırlar siteleri yaprakları olmadan.

Sonra toplama hammadde ince bir tabaka yayıldı tavan. Bunu yapmak için, kullanmak için kontrplak bir levha veya karton, yanı sıra ince rendeleyin ve flep dokusu. Önemli oda iyi havalandırmalı ve güneş ışınları geldi mi önce bir kütük. Periyodik olarak gidip görmek unutmayın bu hava ve çevirmek için üniform bir kurutma.

Ne zaman sapları kuruduktan sonra başlayacak kolayca kırmak, bitki gerekir eziyet ayıran, bu yapraklar ve çiçek salkımına. Çıplak filizi kullanışlı değil, ve geri kalanı hammadde paketi kağıt torba ya da bez torbalar.

Mağaza st john's wort kuru olarak yaklaşık 3 yıl bu dönemde o kaybeder kendi şifa nitelikleri. En önemlisi, deposu vardı kuru.

Yemek tarifleri uygulaması

Hafife almayın st john's wort: bu temsil, çok güçlü bir ilaç. Bu nedenle son derece önemlidir üretiminde, şifalı ilaçlar kesinlikle uymak dozu maddeler ve aşmak için önerilen düzenlemeler. Engellemez ve ön ile istişare üroloji, çünkü dışarıda her türlü kontrendikasyonları belirli bir durumda doktor.

Önemli! İlaç alımı, st john's wort otomatik olarak ortadan kaldıran, diyet turşu, sigara, alkol, çikolata ve kahve. Bu dönemde de gerekir mümkün olduğunca az altında doğrudan ultraviyole ışık, çünkü ihmal bu öneri etkileyebilir güçlü bir yanık.

Düşünün bazı tarifler geliştirmek için erkek güç.

Çay

çay

İçecek hazırlanmaktadır porselen kase. Tercihen önceden dezenfekte su ısıtıcısı kaynar su. Bundan sonra alt ölçü 10 g kurutulmuş hammadde ve dökülür, 100 ml kaynar su. Kapasite servis kapağı ve vermek biraz demleyin. İçecek tatlandırmak için bal, ama kullanmak yaklaşık bir çay kaşığı.

İsteğe bağlı olarak benzer şekilde çay demlemek, karışık otlar.

St john's wort ile iyi gider, nane, kekik, ısırgan, zencefil, kekik, papatya, yanı sıra yaprakları ile çilek, elma, kiraz, böğürtlen.

Önemli tüketilen bir içki için aranan yüksek bir konsantrasyon. Ayrıca çok alamadım bu ilaç, çünkü aşırı çay partisi neden olabilir gastrit ve fonksiyon bozukluğu üreme sistemi.

Su infüzyonu

Uyarılması için cinsel aktivite erkeklerde birçok bitki çare bu form infüzyon. Tabi farklı kontrendikasyonlar almak için, alkol, pratik yemek, şifalı iksir, su. Bunu yapmak için, ihtiyacınız olacak 1 yemek kaşığı kuru öğütülmüş çiçekleri ve yaprakları. Hammadde dökmek, küçük bir termos ve dökülür 250 ml sert su. Bundan sonra kapasite kapağını vermek ve sıvı yaklaşık yarım saat demleyin.

Elde edilen tedaviyi kabul yemeklerden önce günde üç kez 50 ml.

Alkol tentür

İlaç hazırlanan 0,5 litre votka ve bir porsiyon kurutulmuş hammadde. Tüm malzemeyi bağlamak cam hazne sıkı bir kapak ile gönderme serin ve karanlık bir yerde için zerk. 10 gün sonra sıvı gereken bir süzgeç ile süzün. Bunu kabul küçük dozlarda günde 3 kez yemeklerden önce. Optimal dozaj tentür hesaplanır 15-20 damla.

Kontrendikasyonlar ve zarar

Karakteristik özelliği olan st john's wort, diğer şifalı otlar, eşit yetenek yardım ve morarma. Bu nedenle, herhangi bir istenmeyen sonuçları önlemek bitkisel ilaç, önemlidir, başlangıçta geçmesi tam bir muayene, onun sağlık ve tavsiye almak için bir doktor. Çünkü sık sık olur, kendi hastalıkları hasta öğrenir sadece komplikasyonlar sonucu kendi kendine tedavi.

St john's wort engellendi uygulamaya insanlara tanısı:

 • ülser organları sindirim sistemi;
 • tahammülsüzlük;
 • farklı patoloji çalışmalarında kalp-damar sistemi;
 • kronik böbrek hastalığı;
 • siroz;
 • ateş.

Ayrıca çim kontrendikedir alırken, kümelenmiş kalp ilaç, hem de uzun süreli antibiyotik tedavisi ve kullanılan antidepresanlar. Aksi takdirde, hasta başlayabilir ani baş dönmesi, bulantı, kusma, baş ağrısı, aynı zamanda son derece muhtemel bilinç kaybı ve gelişimi, sinir bozuklukları.

Benzer semptomlar görülmektedir ve aşırı tüketim bitkiler. Eğer tedavi amaçlı aşmak için önerilen norm oluşabilecek alerjik reaksiyonlar, iktidarsızlık, kabızlık, indirimli iştah, kesintileri, karaciğer. Bu nedenle, unutmayın kısalık tedavi ders kırmak değil, sıklığı ve dozu önerilen teknikleri.

Yani, gördük, olağanüstü iyileştirici özellikleri ile otlar ile «agresif» adlı. Eğer, kullanacağınız bitki düzgün, sağlığınızı güçlendirecek ve erkek gücü puan anahtarı. Ana şey — aşırıya kaçmayın, çünkü tüm aşırıya kaçmadan iyidir.